Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabaõhumuuseumis peeti vabariigi vastlaid

Rocca al Mare vabaõhumuuseumis tähistasid sportlikud ja looduslembesed eestimaalased  nii põlist rahvalikku püha vastlapäeva kui ka Eesti iseseisvuspäeva.
Pikast liust, hernesupist, vastlakuklitest ja skautide aastapäeva rongkäigust kokku said Rocca al Mares vabariigi vastlad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Vabariigi vastlad juhatas sisse  Eesti Skautide Ühingu rongkäik, tehes kelgutajate vahelt teed  Tuulikute mäele. Vabariigi aastapäeva tähistamine on looduslembestele skautidele südameasi.

Vabaõhumuuseumi direktor Merike Lang ütles, et saabuv paastuaeg on just kooskõlas  valitsuse poolt sisseviidud kokkuhoiuga, kuid nii nagu tulevad varsti lihavõtted saame üle ka majandussurutisest, kui rahvatarkusest ja kommetest hoolime. Muuseumi mäed olid igatahes täis kelkudel vuhisejaid, saanisõitjaid ja jääkarussellitajaid.

Tänavu on juhtunud nii, et Vabariigi aastapäev ja vastlapäev  on kokku sattunud. Kes mõlemat  tahtis tähistada, pidi varakult alustama. Vabariigi vastlasimman kestab aga hilisõhtuni, ka siis kui kelgumäed juba magavad.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: