Kurjategijad üritavad pangakaartide andmeid välja petta

{{1237793820000 | amCalendar}}
Paljud Swedbanki kliendid on saanud viimasel ajal ingliskeelseid e-kirju, millega üritatakse taas välja petta nende pangakaardiandmeid.
Kurjategijate libateates märgitakse, et seoses Hansapanga nime muutmisega Swedbankiks on vaja teha muudatusi ka kliendihaldussüsteemides ning seepärast palutakse kõigil kontoomanikel sisestada oma pangakaardi number ja PIN-kood.

Selleks palutakse klienti siseneda internetilingile, mis oma kujunduselt sarnaneb täiesti Swedbanki koduleheküljega. Kirjas hoiatatakse, et kui klient oma andmeid ei sisesta, sulgeb pank selle konto.

Swedbanki kommunikatsioonispetsialist Laura Käesel kinnitas ERR uudisteportaalile, et tegemist on pettusekatsega ning mingil juhul ei tohi saadetud lingile oma andmeid edastada. "Swedbank ei küsi kunagi e-maili teel kliendi käest turvatunnuseid ega nõua nende uuendamist taolises vormis," ütles ta.

Käeseli sõnul on Swedbank juhtumi asjus pöördunud politsei poole kriminaalmenetluse algatamiseks.

Keskkriminaalpolitsei kommunikatsioonibüroo juhataja Kadri Põldaru sõnul pole praegu veel kriminaalmenetluse algatamist otsustatud, tegeldakse info kogumisega juhtumi kohta. "Võimalik, et uurimine tuleb algatada hoopis mõnes välisriigis, kuna pettusekatse ei pruugi lähtuda Eestist," ütles ta.

Sarnaseid internetipettuse katseid on Eestis esinenud ka varem.

Petukirja tekst

Dear Valued Customer ,    

On the 17th of March 2009 AS Hansapank will change its business name, the new operating name will be Swedbank AS. This move is the last phase in the brand changing process initiated last autumn. In Latvia the bank's new name will be Swedbank AS and in Lithuania "Swedbank" AB. Until the full changes will be made to our system we will require some personal information of every account holder. Click <http://xxx>  here and complete all the required data.  Account suspension will be applied if the necessary data will not be completed.

Copyright © 2009 ©Swedbank AB All rights reserved. Designated trademarks and brands are the property of their respective owners

Toimetaja: Ingvar Bärenklau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: