Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ringmaa läheb 15aastaks vangi (video)

Harju maakohus mõistis Pae tänava arvatava pommipanija Märt Ringmaa õigeks tapmise ja mitme plahvatuse korraldamise süüdistuses, kuid karistas teda 15aastase vangistusega.
Ringmaad süüdistati aastail 1998-2005 Tallinnas Lasnamäel Pae tänaval 11 plahvatuse korraldamises, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest.

Süüdi mõisteti ta aga ainult 2001. aastal Tallinnasse Punasele tänavale kioski juurde ja 2003. aastal Pae tänav 23 maja juurde pommide paigladamises ja kelmuses, kuna esitas Tallinna pensioniametile valeandmeid.

Tapmises ja teiste plahvatuste korraldamises mõisteti Ringmaa õigeks ning tema liitkaristuseks jäi 15aastat vangistust. Riigiprokurör Margus Kurm taotles Ringmaale liitkaristuseks eluaegset vangistust.

Küsimusele, kas kohtuotsus on arusaadav, vastas Ringmaa "jah, ma teadsin seda juba kolm aastat ja neli kuud".

Ringmaa süüle viitasid sõrmejälje fragment pommidetaile ühendaval teibil, lauakalkulaatori elektriskeem lõhkemata pommil, mis sobib Raasikult Ringmaa kodust leitud raamiga ning veel hulk tõendusmaterjale ja ekspertiise.

Ringmaa aga väitis, et ta on süüdi lavastatud. Tema kaitsja Urmas Simoni sõnul "kadusid asitõendid kaitsepolitseist nagu kevadine lumi ja tekkisid nagu seened pärast vihma".

Sellest hoolimata oli Ringmaa juba varem kindel, et mõistetakse süüdi. "Aga ma olen 70 aastat vana ja naeran selle peale, sest ma niikuinii ei ela üle paari aasta ka kõige paremates tingimustes. Vanglas suren ma lähimal ajal ära," rääkis Ringmaa jaanuari lõpus "Aktuaalsele kaamerale".

Ringmaad süüdistati 11 plahvatuse korraldamises, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest. Kaks plahvatust jäid katse staadiumisse, kuna lõhkeseadeldis ei plahvatanud.

Vaata ka videot kohtuotsuse väljakuulutamisest:

[flowplayer]://media.err.ee/uudised/2009-03-23_UUDISED_SIMON.mp4[/flowplayer]

Toimetaja: Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: