Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokurör pole Ringmaa karistuse edasikaebamist otsustanud

Riigiprokurör Margus Kurm ei ole veel otsustanud, kas kaebab edasi kohtuotsuse, millega Märt Ringmaa mõisteti enamikes talle esitatud süüdistustes, sealhulgas tapmises ja mitme plahvatuse korraldamises, õigeks.
Kurm ütles ERR-i raadiouudistele, et prokuratuur ei ole otsuse suhtes oma seisukohta veel kujundanud ning vaja on ära oodata otsuse motiveeritud osa.

"Ma loen kohtuotsuse läbi ja siis saab selgeks, milline  on riigiprokuratuuri seisukoht," ütles Kurm.

Riigiprokuratuuri pressiesindaja Gerrit Mäesalu teatas, et motiveeritud kohtuotsus on osalistele kättesaadav alates 13. aprillist.

Harju maakohus mõistis Pae tänava arvatava pommipanija Märt Ringmaa õigeks tapmise ja mitme plahvatuse korraldamise süüdistuses, kuid karistas teda 15aastase vangistusega.

Ringmaad süüdistati aastail 1998-2005 Tallinnas Lasnamäel Pae tänaval 11 plahvatuse korraldamises, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest.

Süüdi mõisteti ta aga ainult 2001. aastal Tallinnasse Punasele tänavale kioski juurde ja 2003. aastal Pae tänav 23 maja juurde pommide paigaldamises ja kelmuses, kuna esitas Tallinna pensioniametile valeandmeid.

Tapmises ja teiste plahvatuste korraldamises mõisteti Ringmaa õigeks ning tema liitkaristuseks jäi 15aastast vangistust. Riigiprokurör Margus Kurm taotles Ringmaale liitkaristuseks eluaegset vangistust.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: