Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riigiprokurör plaanib Ringmaa kohtuotsuse vaidlustada

Juhtiv riigiprokurör Margus Kurm ütles, et kavatseb suure tõenäosusega Märt Ringmaa kohtuotsuse vaidlustada.
Märt Ringmaa mõisteti süüdi aprillis 2001 Punase tänava klaastaara kioski juurde lõhkeseadeldise paigaldamises ja 2003. aasta novembris Pae tänav 23 maja trepikotta lõhkeseadeldise toimetamises. Need pommid ei plahvatanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Süüdistuse kohaselt korraldas aga Ringmaa 7 aasta jooksul 11 plahvatust, milles hukkus 7 ja sai vigastada 6 inimest. Kohus mõistis Ringmaa süüdi nendes episoodides, mille kohta olid olemas otsesed tõendid.

Harju maakohtu avaldatud Märt Ringmaa kohtuotsuse täistekstist selgub aga, et Ringmaad polnud mitme kuriteoepisoodi puhul võimalk süüdi mõista, kuna asitõendid olid uurijate poolt lohakalt vormistatud.

"Minu seisukoht on see, et kui on tuvastatud väga sarnane teguviis, siis ka selle alusel on võimalik erinevaid kuritegusid seostada ja süüdi mõista. Sellist kohtupraktikat on olemas. See on põhimõtteline juriidiline küsimus ja see tuleb kindlasti kõrgemates kohtuastmetes selgeks vaielda," ütles Kurm.

Jaanuaris toimunud kohtuvaidluses taotles Kurm Ringmaale liitkaristueks eluaegset vangistust. Harju maakohus karistas Ringmaad 15 aastase vangistusega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: