Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstnik Ilmar Malini sünniaastapäeva tähistatakse näitusega

Täna täitus kunstniku Ilmar Malini sünnist 90 aastat. Selle auks avati Tartu Kunstimajas tema töödest näitus "Elulõng". Lisaks Malini valminud teostele on väljas ka tema poja Jaan Malini poolt isa märkmete põhjal taasloodud installatsioonid.
Ilmar Malini postuumne isikunäitus "Elulõng" koondab Malini tööd erakogudest ning mitmetest muuseumitest üle Eesti, tänu millele saab aimu, kui eriilmeline oli tema looming, vahendas "Aktuaalne kaamera."

"Kunstnikuna oli ta minu arusaamist mööda alati otsiv ja uut katsetav, mida on põhimõtteliselt ka nendes töödes näha," ütles näituse kuraator Jaan Malin.

Nii saabki väljapanekul näha lisaks portreedele, sürrealistlikele maalidele ning installatsioonidele ka joonistusi 1961. ja 1963. aastast, mida võib pidada ühtedeks Eesti esimesteks sürrealistlikeks joonistusteks.

"Suur osa siinsetest töödest on igaüks isemoodi, just nagu omaette tehnikas või omaette laadis. See oli isa loomuses, et teda ei huvitanud eriti ühest ja samast asjast järjest järgmise variandi tegemine," selgitas Jaan Malin.

Lisaks Ilmar Malini valminud teostele on tema poeg, näituse üks kuraatoritest, Jaan Malin taastanud isa märkemete põhjal ka kaks installatsiooni - "Organon" ning näitusele nime andnud "Elulõng".

Näitus jääb Tartu Kunstimaja kahel korrusel avatuks 9. veebruarini.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: