Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu maanteele rajatakse uus Eesti Loto maja

Autor/allikas: TOOMAS HUIK/POSTIMEES
Nordeconi ehituskontserni kuuluv Nordecon Betoon OÜ ja Hallivana OÜ sõlmisid esmaspäeval lepingu Eesti Lotole uue maja ehitamiseks. Uue 9-korruselise hoone maksumuseks on umbes 6 miljonit eurot.

Uus äri- ja büroohoone rajatakse Tallinna kesklinna piirkonda Pärnu maantee äärde aadressile Hallivanamehe tänav 4. Ehitataval majal on üheksa korrust ning lisaks kaks maa-alust parkimiskorrust.

Nordecon Betoon OÜ juhatuse liige Mait Rõõmussaar kirjeldas Eesti Loto maja ehituslepingu sõlmimist kui ühte nende selle aasta olulisemat töösaavutust. Suurima ettevõtte tugevusena tõi ta välja lepingu raames projekteeritava hoone monoliitse raudbetoonkarkassi ehitamise.

„Tegemist järjekordse huvitava katsumusega ehitajale, kuna kõik tänapäeval ehitatavad hooned püüavad eristuda kas arhitektuuriliselt või energiatõhususelt ning on seetõttu ainulaadsed,“ nentis Rõõmussaar.

Hoone arendaja Hallivana OÜ juhatuse liige Reimo Metsküll kirjeldas ehitatavat hoonet, kui väärikat, linnaruumi kaunistavat ehitist, mis sobitub piirkonda suurepäraselt. Lisaks kiitis ta hoone arhitekti Jüri Okase head keskkonna tunnetust, mida ilmestab nii hoone välisilme kui ka planeeritud energiasäästlikkus.

Hallivana OÜ juhatuse liige Karl Ader selgitas, et uus Eesti Loto maja on ehitustehniliselt ligilähedane ideaalidele – detailid on hästi läbi mõeldud, kõikides ruumides on tagatud loomuliku valguse juurdepääs ning üüritava pinna ja üldpinna suhe on parim võimalik, mis ühtlasi tagab ka madalamad kõrvalkulud.

Eesti Loto maja ehitustööd algavad tänavu juulis ning lõppevad 2015. aasta septembris.

 

Toimetaja: Kai Kreos

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: