X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puhte vee teemaparki rajati ratastoolirada

Foto: ERR

Järvamaa ja Lääne-Virumaa piiril asuvas Puhte vee teemapargis avati täna ratastoolirada, mis paikneb 16. sajandil rajatud metsapargis. Teadaolevalt on tegemist esimese erivajadustega inimestele mõeldud ratastoolirajaga ajaloolisel pärandkultuuriobjektil.

Esimestena tutvusid pea kilomeetri pikkuse peenkruusaga kaetud metsarajaga Türi toimetulekukooli ja Porkuni kooli erivajadustega noored. Seejärel tulid ratastoolirada uudistama Viljandimaalt need inimesed, kes iga päev puuetega inimestega kokku puutuvad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Liikumispuudega inimestel on igapäevaelus liikumisel palju takistusi ja ma arvan, et see, et nad saavad ratastooliga liigelda metsas, on hästi tore ettevõtmine," tõdes Viljandimaa puuetega inimeste nõukoja tegevdirektor Krista Neering.

Tallinna ülikooli rekreatsioonikorralduse lektor Mart Reinmann märkis, et kõik tahavad looduses käia ning arvamus, et erivajadustega inimestel puudub selle vastu huvi või nad ei suuda, on vale. "Tegelikult on näha, et erivajadustega inimesed ja ratastooliga inimesed on väga rõõmsad ja tänulikud, et sellised rajad on tehtud ja nad väga tahavad minna loodusesse," kinnitas ta.

Metsarajal käimine pakub füüsilist tegevust, uusi teadmisi uutest liikidest ja ka lihtsalt väga head ja positiivset meeleseisundit.

Ratastoolirada ehitati metsaparki, kust võib leida 150 aasta vanuseid eriti krobelise tüvega kaski, põnevaks peetakse ka allapoole kaarduvate okstega ehk seelikuga pärnasid.

Puhte vee teemapargi arendaja Priit Adler ütles, et rahastust ratastooliraja tegemiseks ei olnud keeruline leida. "Selliseid radu ei olegi Eestis pärandkultuuriobjektile rajatud. See on teadaolevalt esimene. Aga kindlasti me ei ole esimene selline ratastoolirada metsas, mida on ka asulate lähedale tehtud," selgitas Adler.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: