Evald Okase pannood Ajaloomuuseumis kardinate taha ei peideta ({{commentsTotal}})

Evald Okase pannoo nimega
Evald Okase pannoo nimega "Rahvaste sõprus". Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis kinnitas, et Evald Okase punapannood, mille taustal üks Tallinna kool klassipilte käis tegemas, ei kaeta kardinatega kinni, vaid sulgeda kavatsetakse kogu kompleks remondi tõttu.

Eelmisel nädalal pälvis seoses ühe fotosessiooniga suure avalikkuse tähelepanu Evald Okase punapannoo Ajaloomuuseumis Maarjamäel, vahendasid ERRi raadiouudised. Tähelepanu pälvis pealkiri, mis viitas sellele, et pannoo kaetakse kardinatega kinni.

Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis ütles, et kinni ei lähe mitte üksnes pannoo, vaid kogu kompleks, mida hakatakse renoveerima, kuid see kõik toimub alles järgmise aasta septembris, mil muuseum külastajatele suletakse.

Kompleks avatakse taas Eesti Vabariik 100 pidustuste auks. Siis ootab külastajaid uuenenud loss ja uuenenud ekspositsioon.

Karis selgitas, et renoveerimisega soovitakse saali ümber ehitada nii, et ta mõjuks rohkem mõisa suvesaalina. "Kuna see pannoo on ju maalitud seina peale, siis see on nüüd arhitektide lahendada, nende asi on välja otsida parim lahendus, kuidas me saaks teda kasutada suvesaalina, samas, et see Okase pannoo ei hävineks ja saaks seda näidata," rääkis Karis.

Midagi nõukogude ajaloost kinni katta ei plaanita. Karis selgitas, et kuna tegu on ikkagi muuseumiga, siis ongi seal ajalugu. "Ja see on üks osa Eesti ajaloost," tõdes ta.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: