Ida-Virumaa tööstusparkides saab viie aasta jooksul tööd üle 4000 inimese ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Scanpix

Kui Narva tööstuspargis avatakse juba uusi ettevõtteid, siis Jõhvis on alanud taristu väljaehitamine. Neljas Ida-Virumaa linnas luuakse juurde 4400 töökohta.

SA Ida-Viru tööstusalade arendus tegeleb nelja tööstuspargi rajamisega. Need asuvad Narvas, Jõhvis, Kiviõlis ja Kohtla-Järvel. Sihtasutuse juhatuse liige Teet Kuusmik rääkis ERRi raadiouudistele, et praegu tegeletakse aktiivselt arendustöödega.

"Narva logistika- ja tööstuspargi poole pealt on praegu kaks suuremat logistikakeskust valmis, kaks tehast on ehitustöödega lõpusirgel ja detsembri keskel avatakse Aquafor tootmisüksus." Need ettevõtted, mille ehitustööd on lõppenud, võtavad praegu tööle inimesi ja käivitavad tegevust.

Jõhvis on ettevalmistustöö olnud pisut pikaajalisem. See on tingitud maade üleandmise protsessi venimisest, kuid kõik need toimingud on praeguseks jõudnud lõpule. Jõhvis on riik andnud maad sihtasutusele üle ning neile on tehtud detailplaneeringud.

Koostöös EAS-iga on leitud lahendus rahastamise osas taristu ehitamiseks. Samuti on leitud ehitaja.

Järgmise viie aasta jooksul peaks tööstusparkides tööd saama 4400 inimest. See on kogu tööstusparkide arendusprojekti eesmärk, kus see on kõik neli linna. Näiteks Jõhvis võiks aastaks 2019 tööd saada 400-500 inimest. Jõhvis loodetakse arendada nn tarka tootmist. Narvas on juba praegu suure töötajaskonnaga ettevõtteid, juurde on plaanis palgata 300-350 inimest.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: