Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ida-Virumaa tööstuspargid ootavad paremaid aegu

Sihtasutusel Ida-Virumaa tööstusalade arenduse on töös neli tööstusparki. Kui kolm neist on seni seisnud veel tühermaana, kuid eelmisel aastal sõlmitud 11 lepingut annavad lootust, et peagi kerkivad ka nendes esimesed ehitised.

Kui sihtasutuse suurimas, 135 hektari suuruses Narva tööstuspargis on esimesed objektid juba valminud, siis kaks aastat tagasi Tallinna-Narva maantee ääres valminud Jõhvi äripargis on seni üleval vaid kinnistute müügikuulutused. „Narvas on meil viis suurt objekti valmis. Prageu käib pulbervärvide tehase ehitus. Narvas on esimeses etapis 36st krundist 31 ettevõtjatele müüdud. Jõhvis lähevad esimesed projektid ehitusse sellel aastal,” ütles SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus juhatuse liige Teet Kuusmik.

Kohtla-Järve tööstuspark avati eelmisel nädalal. Ka Kiviõlis peaks infrastruktuur valmima sel aastal. Teet Kuusmik: „Kohtla-Järvel sõlmisime esimese lepingu eelmisel aastal ning see läheb ehitusse selle aasta lõpus või järgmise alguses. Kiviõlis on infrastruktuuri ehitustööd praegu peatatud. Plaanime töödega jätkata veebruarikuus ja selle aasta keskel saab see valmis.”

Kuigi mitu aastat inimeste silme all seisvad tühermaad tunduvad möödasõitjatele kummalised, tuleks arendaja sõnul suhtuda neisse mõistvalt. Protsessid otsustamisest ehitiste kerkimiseni võtavad aega. „Eelmisel aastal oli meil tehinguid kokku 11. See tähendab aga seda, et ettevõtjad, kes on omandanud kinnistud hakkavad tegelema projekteerimisega, tegelevad finantseerimisküsimuste lahendamisega, pärast sea läbirääkimised ehitajatega. Alles pärast seda algab ehitusprotsess, kus inimesed näevad reaalset tulemust,” rääkis Kuusmik.

Järgneva kolme aasta jooksul peaks tööstusparkides tekkima 1500 uut töökohta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: