Vene värvitootja Emlak avas Narvas uue tehase ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Emlaki uus teha,sehoone 2014. aasta juunis
Emlaki uus teha,sehoone 2014. aasta juunis Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Üks Venemaa suuremaid värvitootjaid, enam kui miljardi eurose aastakäibega aktsiaselts Emlak avas Narvas uue tehase.

3 miljonit eurot maksnud tehas annab tööd kuni 80 inimesele, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Emlaki peadirektori Mihhail Polkovnikovi sõnul tekitas Narva valik uue tehase ehituspaigana Peterburis küsimusi, kuna tavaliselt püütakse taolised tehased ehitada teaduskeskuste lähedusse, sest tegu on küllalt teadusmahuka tootmisega.

Mihhail Polkovnikov ütles, et Emlaki meelitas Eestisse väga hea ettevõtluskeskkond.

"Muu hulgas on Eestis äärmiselt head tingimused ettevõtluse arendamiseks. Kõik probleemid arenevad väga kiiresti. Ütlen ausalt, et Peterburis poleks me suutnud nii suurt tehast nii lühikese aja jooksul kunagi ehitada, arvestades kas või korruptsiooniga seotud probleeme. Ausalt öeldes sõidame me siia nagu puhkekodusse," rääkis Polkovnikov.

Emlaki Narva tehas avati küll täna, kuid käivitusprotsess kestab veel vähemalt kolm kuud. Esialgu hakkab tehases tööle 40 inimest, täisvõimsuse saavutades peaks aasta lõpus tööl olema 80 töötajat.

Mihhail Polkovnikovi sõnul kavatsetakse narva tehast laiendada eeskätt teadus- ja uurimislaboriga.

Polkovnikov rääkis, et pingelised suhted Euroopa Liidu ja Venemaa vahel ei mõjuta Narva tehast kuidagi, sest Narvas tegutseb Emlaki tütarfirma Emlak Eesti OÜ ja see on Eesti ettevõte. Teisalt kavatsetakse kogu toodang müüa EL-i riikidesse.

Emlak Eesti OÜ-l on kavas Narvas aastas toota 6000 tonni värve ja lakke.

Narva logistika- ja tööstuspargis on see juba neljas avatud ettevõte. Millal järgmine avamine toimub, on Ida-Virumaa Tööstusalade Arenduse Sihtasutuse juhataja Teet Kuusmiku sõnul raske öelda.

"Ma arvan, et sel aastal Narvas paar objekti lähevad ikkagi ehitusse, ja loodame, et selle aasta lõpuks paar objekti avatakse. Huvi Eestisse investeerida on jätkuvalt olemas ja lihtsalt selles uuenenud olukorras on nende plaanide elluviimine vaja võib-olla mingit moodi ümber teha, aga ikkagi plaanid viiakse ellu," rääkis Teet Kuusmik.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: