Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Bloomberg seostab Kaspersky Labi Vene eriteenistustega

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Venemaa infoturbefirma Kaspersky Labi endised ja praegused töötajad teevad koostööd Vene eriteenistustega, mõned neist aitavad FSB-d kuritegude uurimisel, kasutades kliente puudutavat infot, kirjutab Bloomberg. Seevastu Jevgeni Kasperski eitab koostööd.

Infoagentuur märgib, et Kaspersky Labi juht Jevgeni Kasperski töötas ise varem FSB eelkäijas KGB-s. 2012. aastal lahkusid Bloombergi andmetel ettevõttest mitmed juhtivtöötajad ning nende asemele tulid inimesed, kellel on tihedad sidemed sõjaväega ja eriteenistustega.

Mitu Kaspersky Labi endist ja praegust töötajat rääkis Bloombergile, et osa uutest töötajatest oli teinud tihedat koostööd FSB-ga ja aitas kuritegusid avastada, kasutades sealjuures Kaspersky Labi 400 miljonit klienti sisaldavat andmebaasi.

Bloombergile teadaolevalt osaleb Jevgeni Kaspersky iga nädal viiest kuni kümnest inimesest koosneval saunaõhtul. Saunaliste seas on ka eriteenistuste töötajaid. Kasperski ise ütles agentuurile, et saunaskäigul on vaid sotsiaalne iseloom ning see aitab inimestel sõbruneda.

Kaspersky Labi asejuht Igor Tšekunov, kes Bloombergi andmetel käib samuti samas saunas, on ettevõttes eriteenistustega tehtava koostöö võtmeisikuks. Väidetavalt juhib ta alates 2013. aastast kümneliikmelist rühma, kes edastab FSB-le ja teistele eriteenistustele infot.

Jevgeni Kasperski ütles Bloombergile, et eriteensitused ei saa tema firma kogutud infot konkreetsete klientidega seostada. "Ma pole see inimene,kellega saaks rääkida Venemaa reaalsusest, sest mina elan küberruumis," ütles Kasperski.

Kaspersky Lab teatas täna, et artiklis kirjutatu ei vasta tõele. "Artikkel rajaneb väljamõeldud faktidel ning on eksitav. Sellised väited on põhjendamatud," teatas firma pressiteenistus Interfaxi vahendusel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: