Koolinoored suhtuvad valimisea langetamisse pigem pooldavalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti gümnaasiumiõpilased suhtuvad valimisea langetamisesse valdavalt positiivselt, selgub "Aktuaalse kaamera" kiirküsitlusest.

Riigikogus läbis täna napilt lõpphääletuse Eesti põhiseaduse muutmise seadus, mis langetab valimisea kohalike omavalitsuste valimistel 16. eluaastale.

Lääne Ühisgümnaasiumi 10. klassi õpilane Martin Nerman ütles "Aktuaalsele kaamerale", et muudatus on hea, sest see toob noored poliitikale lähemale.

Seevastu sama kooli õpilane Geerit Kikut arvas, et valimisea langetamisel pole mõtet, sest kuueteistaastane ei tea poliitikast tegelikult mitte midagi.

Sama meelt oli ka Geerit Kikuti klassikaaslane Jasper Vimm. "Kui isegi on neid inimesi, kes poliitikast huvituvad kuueteistaastaselt, siis neid on ikka päris vähe."

"Ma arvan, et see ei ole väga hea idee juba sellepärast, et paljud kuueteistaastased ei ole kursis hästi poliitikaga, ka seitsmeteistaastased veel ei ole," arvas Läänemaa Ühisgümnaasiumi 10m klassi õpilane Britta Sool.

Jõhvi Vene Gümnaasiumi 10B klassi õpilane Anastasia Romanova leiab, et tegemist on hea otsusega, sest 16-aastased suudavad arukalt mõelda ja teavad, keda valida.

Ka Anastasia Romanova klassivend Richard Kurilov peab muudatust vajalikuks, kuna see motiveerib noori kohalike omavalitsuste tegemistest rohkem teada saama.

Tallinna 21. kooli gümnasist Kristian Andreas Jagor avaldas valmisolekut valima minna, kuna leiab, et see oleks hea kogemus.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: