Ida-Virumaa korrastab mereturistide nimel väikesadamaid

Foto: ERR

Mereturism on üks Ida-Virumaa turismiprioriteetidest, mistõttu on Soome lahe kaldal asutud korrastama ja arendama väikesadamaid. Lähema viie aasta jooksul loodetakse käivitada seal ka oma ristluslaevaliin.

Ida-Virumaa on kolmest küljest ümbritsetud veega ja juba pikalt on seal kõneldud maakonna tutvustamise võimalustest mereturistidele ning väikesadamate arendamisest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Toila ja Narva-Jõesuu sadamad on turistide käsutuses juba mitu aastat, Purtse jahisadama valmimisel saab seal ruumi kümnele jahile.

"See rikas klient, kes tuleb oma kalli kaatri või jahiga, tahab saada ka väga häid teenuseid. Ta tahab, et need teenused ei oleks ainult üks punkt saja kilomeetri raadiuses, vaid koht, kuhu tulla vajadusel tormivarju, kus on kõik elementaarsed teenused ja saab jahti hooldada," rääkis Narva-Jõesuu Suurlootsi sadama juhatuse liige Hardi Murula.

Tähtis on tema sõnul ka see, mida kaldal vaadata. "Narva sadam, kus on nüüd väga ilus promenaad ja käib bastionite restaureerimine ning on linnus - see on kindlasti rosin selle keti lõpus," märkis Murula.

Sel nädalal arutati Ida-Viru maavalitsuses Saaremaa laevaehitusfirmadega Soome lahes oma kruiisilaevaliini avamise võimalusi ja perspektiive. See plaan võiks teoks saada lähema viie aasta jooksul.

Kui turismialane koostöö Soomega on laabunud, siis mitu head mõtet on jäänud seni katki seoses piiriületusraskustega Venemaa suunal.

"Näeme koostöötahet ka Venemaa poole pealt - nimetame siis Venemaa kultuuripealinna Peterburi, mis on ju kogu Euroopa tõmbepunkt, kuhu külastaja tahab tulla. Jutud selles osas, et me peaksime ujuvvahenditega piiriületust paremaks tegema, käivad mõlema poolt. Üritame siis koostöös seda hõlbustada," rääkis Ida-Viru maavanem Andres Noormägi.

Väikesadamate arendajate arvates on riigi toetus selliste kallite projektide puhul hädavajalik. Selliste rajatiste tasuvusaeg ei saa olema lühike, kuid see on võimalus tutvustada Virumaad turistidele uuest vaatepunktist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: