Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Notarid käivitasid nõustamise oma Facebooki lehel

Notaribüroo Tallinnas.
Notaribüroo Tallinnas. Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti notareid ühendav Notarite Koda tegi Facebooki lehekülje, kus jagatakse päevakohast nõu, tuletatakse meelde lihtsaid põhitõdesid ning kommenteeritakse hetkel ühiskonnas aktuaalseid juriidilise valdkonna küsimusi.

Notarite Koja tegevjuht Eve Strang ütles ERR-i uudisteportaalile, et lehekülg ei asenda notari külastust, kuid suunab inimesi tegema läbimõeldud valikuid, olgu siis teemaks abikaasade varasuhe, pärimine, maja ehitamine või korteri ost.

Kõige sagedamini tegelevad notarid kinnisvarateemadega, aga ka pärimiste ja abieluvara küsimustega ning äriühingute asutamiste ning osaluste müükidega.

"Oma töös kohtuvad notarid sageli inimestega, kes on jätnud õigel hetkel otsused tegemata või on teinud valikuid lähtudes ebapädevatest soovitustest. Paljud juurdunud müüdid tuginevad eelmise sajandi õigusaktidele, mis on praeguseks suures osas muutunud,” nentis Strang.

“Paraku tähendab see mõnikord keerulisemat asjaajamist, sugulaste omavahelist tüllipööramist või kulukaid kohtuvaidlusi. Loomulikult ei saa Facebookis juhtumipõhiselt süvitsi minna, selleks tuleb ikka notarit külastada, kuid üldises plaanis on eesmärk suunata inimesi olulistele teemadele mõtlema ja nende üle arutlema," ütles Strang.

Notarite Koda on kõiki Eestis tegutsevaid notareid ühendav organisatsioon. Tänavu kuue kuuga tegid notarid kokku 142 754 ametitoimingut ehk keskmiselt 1552 toimingut iga notari kohta. Hetkel tegutseb Eestis 92 notarit.

Notarite Koja leiab Facebookist aadressilt: https://www.facebook.com/notarbook.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: