Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: USA Fergusoni linna elanikud mälestasid politsei poolt maha lastud Micheal Browni

Eile õhtul kogunes USA-s Fergusoni linnas enam kui 200 inimest meeleavaldusele, millega mälestati aasta eest võimuesindaja käe läbi hukkunud Micheal Browni ning protesteeriti politseivägivalla vastu.

Protestil osalenud, kes olid varustatud plakatite, trummide ja ruuporitega, asetasid politsei ja rahva vahele moodustatud barrikaadile röstitud seapea, vahendas Reuters.

Protest, mis toimus Fergusoni politsei peakorteri ees, võttis tänavakarnevali mõõtmed. Meeleavaldus toimus päev enne aasta täis saamist sellest, kui valgenahaline Fergusoni politseinik lasi maha relvastamata mustanahalise Michael Browni.

Tänavatele kogunes igas vanuses inimesi ning mõned perekonnad olid ka oma lapsed kaasa võtnud. Meeleavaldajad seiskasid küll liikluse, kuid rahva kogunemine möödus üldiselt rahumeelselt. Mõned inimesed tantsisid autode peal ja teised ronisid müüridele ning karjusid protestiloosungeid kasutatades selleks kaasa võetud ruuporit.

Politsei jäi enamasti moodustatud barrikaadi taha.

"Kogu protesti idee on see, et inimesed saaksid pingeid välja elada ning enda mõtteid väljendada," rääkis Fergusoni politsei seersant Dominica Fuller, kes on üks viiest mustanahalisest politseinikust Fergusoni linnas, kus kokku töötab ligi 50 korrakaitsjat.

"Nad edastavad oma sõnumit," kinnitas Fuller.

Kodanikeõiguste aktivistid, kirikute usujuhid ja teised inimesed üle kogu USA kogunesid Fergusoni, et märkida aasta möödumist tollal 18-aastase Micheal Browni tapmisest Fergusoni politseiniku poolt. 21 000 elanikuga Fergusonis elavad peamiselt mustanahalised inimesed.

Avalike ürituste, millest enamuse organiseeris Brown isa, hulka kuulus ka keskpäevane leinaseisak tänaval, kus relvastamata noormees võimuesindaja poolt maha lasti.

"Ma olen siin, kuna ma ei soovi, et see, mis juhtus Mike Browniga, juhtuks minu lähedaste või lastega," sõnas 34-aastane valgenahaline Christopher Woods, kes märkis, et paljud tema sõpradest on mustanahalised.

Micheal Browni ja paljude teiste mustanahaliste meeste tapmised on tekitanud vaheti vägivaldseks muutunud meeleavaldusi nii Fergusonis kui ka teistes Ühendriikide linnades.

Lisaks sellele on see tugevdanud liikumist "Black Lives Matter", mis on juhtinud tähelepanu juba pikka aega halbadele suhtele vähemusgruppide ja USA politsei vahel.

Fergusoni linnapea James Knowles kinnitas, et linn on viimase aasta jooksul läbi viinud mitmeid reforme, kuid nentis, et palju on veel teha.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: