Finantssektori ametiühing taunib Nordea panga tegevust ({{commentsTotal}})

{{1441695092000 | amCalendar}}
Nordea tulemused paranesid nii Eestis kui kogu Baltikumis.
Nordea tulemused paranesid nii Eestis kui kogu Baltikumis.

Eesti Finantssektori Töötajate Liit (EFL) mõistab kategooriliselt hukka Nordea töötajate esindaja hoiatamise ja survestamise Nordea panga poolt.

EFL-ile teadaolevalt on Nordea pank viimase kuue kuu jooksul regulaarselt rikkunud töötajate esindaja õigusi, diskrimineerides ja solvates töötajate ees Nordea panga juhatuse esimehe isikus töötajate esindajat, seades ebamõistlikke tingimusi töötajate koosolekuteks, piirates töötajate esindaja suhtlemist töötajatega, keeldudes andmast töötajate esindajale teavet soolise palgalõhe kohta Nordea pangas, hoiatades töötajate esindajat meediaga suhtlemise eest ning ähvardades töötajate esindajat töölepingu lõpetamisega.

Töötajate esindaja õiguste rikkumine on kõikide Nordea töötajate õiguste rikkumine ning töötajate esindaja diskrimineerimine on kõikide Nordea töötajate diskrimineerimine.

Sellest lähtuvalt kutsub EFL Nordea panka üles muutma oma suhtumist Eesti Vabariigi põhiseaduses sätestatud ühinemisvabaduse põhimõtetesse ning järgima Eesti Vabariigi õigusakte ja austama Eesti töötajate õigusi, teatas EFL.

3. septembril kirjutati meedias, et Nordea panga töötajate sel kevadel loodud ametiühing ei ole ettevõttega kollektiivlepingu läbirääkimisteni jõudnud ning panga juhtkond andis usaldusisik Hannes Veskimäele kirjaliku hoiatuse tema võimaliku vallandamise kohta.

Nordea pank konkreetset suhet töötaja ja tööandja vahel ERR-i uudisteportaalile kommenteerima ei nõustunud, põhjendades seda ohuga töötaja privaatsusele ja konfidentsiaalsusele.

"Saame kinnitada, et Nordea on olnud sunnitud tegema Hannes Veskimäele hoiatuse seoses olulise korduva töökohustuste rikkumisega," kinnitas Nordea pressiesindaja Kadri Kütt, kelle sõnul kõnealune hoiatus ei ole seotud tema rolliga ametiühingus. "On kahetsusväärne, et selline seos on loodud," lisas ta.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: