Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kinnisvaraanalüütikud: uute majade ehitamine Kopli liinide kõiki probleeme ei lahenda

Foto: ERR

Tallinn sõlmis lepingu Kopli liinide kinnisvara müümiseks Fund Ehitusele, kes tahab kuni 65 miljoni euro eest piirkonna täielikult taastada, säilitades ajaloolise miljöö. Kinnisvaraekspertide sõnul jäävad siiski õhku mitmed küsimused Kopli poolsaare tipu elukeskkonna kvaliteedi osas.

Kopli liinide väljaehitajat on otsitud juba kümmekond aastat, kuid seni pole nii suurele projektile investeerijat leitud. Viimaks kirjutas Tallinna linn alla lepingu Fund Ehitusega. Maa-ala müüdi ettevõttele 2 miljoniga, kuid vastutasuks oodatakse kuni 65 miljoni eurost investeeringut. 12 aasta pärast peaks valmima elamupiirkond, mis kannab Kopli ajaloolist iseloomu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Aga nii, nagu läbirääkimistel oli - välistatud saavad olema kõrged eluhooned ehk seesama linnaehituslik ruum saab säilitatud," ütles Tallinna abilinnapea Eha Võrk. "Samuti säilib kena madal hoonestus nagu sellele piirkonnale on iseloomulik täna, saab olema ka tulevikus. Täielikult säilitatakse kaks üsna heas seisus maja, kümmekond ehitist renoveeritakse. Säilivad isegi munakivisillutisega teed. Uus elurajoon peaks koosnema ligi poolesajast hoonest, kümme korterit elumaja kohta. Rajatakse kogu vajalik taristu ja kommunikatsioonid, rannapromenaad, pargid, parkimiskohad ja lasteaed."

Linnavalitsus kinnitab, et suuri kaubanduskeskuseid sinnakanti ei tule, küll aga väiksemad kauplused ja näiteks juuksur või muud teenused, mis elukeskkonna juurde kuuluvad.

Kinnisvaraanalüütikute sõnul uute majade ehitamine siiski kõiki vanu probleeme ei lahenda.

"Need inimesed, kes üldiselt praegu elavad seal - nemad sealt ei kao. Mitte kuskile ei kao. Jätkuvalt tekib küsimus, et kui mul 8-12 aastane plika kodus, kas ma lasen ta õhtul pimedas sõbrannadega välja jooksma. Pigem vist mitte, eks?" arvas Pindi Kinnisvara osakonnajuht Peep Sooman.

"Paljassaare prügila küsimus on kõigil sealsetel inimestel südamel. Me loodame küll, vähemalt palju tehakse teavitustööd huvigruppide poolt nende inimeste poole, kes suudavad neid asju otsustada," ütles Uus Maa kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.

Kuidas nende probleemidega kavatsetakse tegeleda, neid küsimusi "Aktuaalsel kaameral" Fund Ehitusele esitada ei õnnestunud.

Kuigi uued majad ei pea lepingu järgi olema vanade arhitektuurilised koopiad, siis lisaks sarnasele stiilile peavad uued hooned jääma vanadega samasse mõõtu.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: