Allikad: Pariisi rünnakute peaorganisaator kavandas rohkem rünnakuid ja mõnitas Euroopa avatud piire ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Abdelhamid Abaaoud
Abdelhamid Abaaoud Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Pariisi terrorirünnakute peaorganisaator Abdelhamid Abaaoud kavatses rünnata ka juutidega seotud sihtmärke ning tekitada häireid Prantsusmaa koolides ja transpordisüsteemis, teatasid uurimisega seotud allikad.

Abdelhamid Abaaoud hooples allikate sõnul ka sellega, kui lihtne tal oli kaks kuud enne rünnakuid tulla Süüriast läbi Kreeka tagasi Euroopasse, kasutades ära migrandikriisiga tekkinud segadust ja Schengeni viisasüsteemi, vahendas Reuters.

Allikade kommentaarid kinnitavad sel nädalal ajakirjas Valeours Actuelles ilmunud lekkinud väljavõtteid ühelt politsei tunnistajalt.

Tunnistaja kirjeldas, kuidas Abaaoud oli kaks päeva pärast 13. novembri rünnakuid pöördunud oma nõbu Hasna Ait Boulahceni poole, paludes temalt varjupaika, kuni ta ise uusi rünnakuid ette valmistas.

Nii Abaaoud kui ka Boulahecen surid 18. novembril St Denis' linnaosas tulevahetuses politseiga.

Rääkides tulevastest rünnakutest, ütles Abaaoud tunnistaja sõnul 15. novembril oma nõbule, et need teeksid suurt kahju piirkondadele, kus elavad juudid ja et need häiriksid transporti ja koole.

Abaaoud oli lubanud anda Boulahecenile 5000 eurot, et too ostaks talle ja tema kaasosalisele kaks ülikonda ja kaks paari jalanõusid, et vaadata üle kavandatud rünnakukoht Pariisi kaubanduspiirkonnas La Defense.

Pariisi prokurör Francois Molins kinnitas teisipäeval, et mässulised olid kavandanud 18. novembril rünnakut ka La Defense'ile.

Tunnistaja kirjeldas ka seda, kuidas Abaaoud oli hoobelnud sellega, kuidas ta Süüria kodusõjast põgenevate pagulaste hulgas Euroopasse tuli ja seejärel kaks kuud enne rünnakuid Prantsusmaal elas.

Täna teatas Pariisi prokuratuur, et algatab eeluurimise, et tuvastada, kuidas salastatud politsei tunnistaja ütlused ajakirjandusse lekkisid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: