Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ungari välisminister lubas toetada Eesti püüdlust saada ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks

Peter Szijjarto ja Marina Kaljurand.
Peter Szijjarto ja Marina Kaljurand. Autor/allikas: välisministeerium

Täna kohtus välisminister Marina Kaljurand Eestisse visiidile saabunud Ungari välisministri Peter Szijjartoga, kes lubas toetada Eestit kandideerimisel ÜRO julgeolekunõukogu liikmeks.

Kohtumisel tänas välisminister Marina Kaljurand Ungarit jätkuva toetuse eest NATOs ning panuse eest Balti riikide õhuturbesse. "Me oleme väga tänulikud liitlaste toetuse eest. Julgeoleku tagamise seisukohalt on oluline, et meie territooriumil viibiksid liitlasriikide väed," kinnitas Kaljurand. Ungari välisminister Peter Szijjarto kinnitas valmisolekut panustada Balti regiooni julgeoleku tagamisse ka tulevikus.

Ungari välisminister kinnitas omalt poolt ka Ungari valmisolekut toetada Eestit kandideerimisel ÜRO Julgeolekunõukogu ajutiseks liikmeks. Lisaks tegi Ungari välisminister Marina Kaljurannale ettepaneku tulla järgmise aasta kevadel Ungarisse vastuvisiidile.

Kohtumisel tulid kõne alla aktuaalsed rahvusvahelised küsimused, sealhulgas rändega seonduv, energiajulgeolek ning olukord Ukrainas ja Süürias. Samuti arutati suhteid Venemaaga, seda eelkõige Minski kokkulepete ja sanktsioonide valguses.

Ungari välisminister tundis huvi ka Eesti-Vene piiri osas toimuvate arengute kohta. "Oleme hetkel läbimas Eesti-Vene piirilepingute ratifitseerimine protsessi ning usun, et viime selle edukalt lõpuni," ütles Kaljurand. Ta kinnitas Szijjartole, et hetkel olemasolev kontrolljoon on hästi toiminud.

Täna osalevad välisminister Kaljurand ja välisminister Szijjarto inimõiguste aastakonverentsi "Inimõigused muutuvas ajas" paneelis "Euroopa pagulaskriis". Paneelis osalevad ka Rumeenia välisministeeriumi riigisekretär Daniel lonita ning Rootsi välisministeeriumi erivolitustega diplomaatiline esindaja migratsiooniküsimustes Jan Knutsson.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: