Tasuta juriidilist nõu sai tänavu 158 lastega peret ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lapsed. Autor/allikas: Kristjan Teedema/Postimees/Scanpix

Lastekaitse liidu ja Eesti advokatuuri koostöös sai tänavu tasuta juriidilist nõu 158 abi vajanud lastega peret. Enim vajati nõu hooldusõiguse, suhtluskorra ja elatise asjus.

„Perede ja lastekaitsetöötajate suur huvi meie tasuta nõustamiste ja koolituste vastu näitab, et teeme õiget asja ja lastega perede vajadus tasuta juriidilise nõustamise osas on väga suur,“ sõnas ettevõtmise asutaja ja Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

Projekt "Hea Nõu lastega peredele!" sai alguse üle viie aasta tagasi ja on aasta-aastalt kasvanud. Aastate jooksul on advokaadid tasuta nõustanud üle 1000 inimese.
Nõustamised toimuvad lastekaitse liidu büroos eesti ja vene keeles igal kolmapäeval ning nõustamine on kõigile tasuta.

Nõustamise teemad on perekonnaõigust puudutavad küsimused, lapse õigused, laste õigused suhetes vanematega, vanemate kohustused suhetes lastega, erinevad peremudelid – õigused ja kohustused, üksikvanema õigused, hooldus, eestkoste, lapsendamine. Nõustamine hõlmab ka perekonnaõigusega otseselt seonduvaid õigusvaldkondi, näiteks pärimisõigust. Nõustamisel tutvustatakse ka riigi õigusabi olemust ja pakutavaid võimalusi ning vajadusel abistab advokaat abitaotluste vormistamisel.

Lisaks Tallinna büroole antakse Skype-silla abil nõu ka Hiiumaal ja Sillamäel.

Lisaks nõustamisele panustavad advokatuuri liikmed koos Notarite Kojaga ka kohalike omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatele seminare korraldades, mille käigus tutvustatakse õigusakte, muudatusi ja praktikaid perekonnaõiguslikes küsimustes.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: