Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prantsusmaa pettustevastane amet tegi reidi Renault' tehastesse

Renault' logo
Renault' logo Autor/allikas: Kazuhiro Nogi/AFP/Scanpix

Prantsusmaa pettustevastase ameti (DGCCRF) esindajad tegid neljapäeval reide autotootja Renault' tehastesse.

Ametiühingu CGT Renault' osakonna andmetel oli reid seotud Volkswageni heitmeskandaali tagajärgedega.

Uurimine hõlmas Renault' mootorikontrolliüksusi, lisaks viidi kaasa mitme direktori arvutid.

Ei DGCCRF ega Renault' juhtkond soovinud seda kommenteerida.

Eelmisel kuul oli Renault teatanud, et investeerib 50 miljonit eurot sellesse, et viia autode tegelikud heitmenäidud vastavusse ametlike testide tulemustega.

Renault' kommentaar: Prantsumaa kontrollib oma autotootjaid

Pärast USA keskkonnakaitseagentuuri (EPA) teadet, et juhtiv autotootja on kasutanud petutarkvara, kutsus Prantsuse valitsus kokku sõltumatu tehnilise komisjoni, teatas Renault' pressiesindaja.

Sõltumatu tehnilise komisjoni eesmärk on kontrollida, et Prantsuse autotootjad ei ole paigaldanud sarnaseid seadmeid oma sõidukitesse.

Sellest tulenevalt on ministeeriumi volitusel tegutsev ametkond UTAC hetkel testimas järgemööda 100 sõidukit, sealhulgas 25 Renault’ sõidukit – arv, mis vastab Renault’ turuosale Prantsusmaal. 2015. aasta lõpu seisuga, kui ametkond oli jõudnud testida 11 sõidukit, sealhulgas 4 Renault’ sõidukit, said Prantsuse riigiasutused alustada tulemusarutelusid Renault’ inseneritiimiga.

Prantsuse energia- ja kliimaagentuur (DGEC), mis on majandus, jätkusuutliku arengu ja energeetikaministeeriumi poolt määratud peamiseks kontaktiks sõltumatule tehnilisele komisjonile, on täna seisukohal, et käimasolev kontroll ei paljasta petutarkvara kasutamist Renault’ sõidukites.

Renault’le on see hea uudis.

Käimasolevad testid avavad võimalusi uute lahenduste väljatöötamiseks nii tulevikus kui ka tänaste uute sõidukimudelite energiatõhususe parandamiseks.

Samal ajal otsustas Prantsusmaa pettustevastane amet (DGCCRF) läbi viia täiendavaid kohapealseid kontrollkäike ja materjalide uurimisi, et olla täiesti kindel sõltumatult tehniliselt komisjonilt saadud esmastes tulemustes.

DFCCRF külastas peakontorit ning Renault’ tehnokeskuseid Lardys ja Guyancourtis.

Renault’ kõik üksused on täielikult valmis koostööks nii sõltumatu tehnilise komisjoniga kui ka majandusministeeriumi volitusel tegutsevate lisauuringute läbiviijatega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: