Subaru lubas volitusteta töötajatel autode ülevaatusi läbi viia

Subaru juhid 27. oktoobril Tokyos toimunud pressikonverentsil vabandust palumas.
Subaru juhid 27. oktoobril Tokyos toimunud pressikonverentsil vabandust palumas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jaapani autotootja Subaru teatas reedel, et lubas kolme aastakümne vältel vastavate volitusteta töötajatel viia läbi autode ülevaatusi.

ttevõtte teatel paljastas säärase praktika ettevõtte siseuurimine ning kaalutakse enam kui 250 000 sõiduki tagasikutsumist. Tagasikutsumine võib maksma minna ligi 44 miljonit dollarit. Välismaale tarnitud sõidukid ettevõtte teatel mõjutatud ei ole.

Jaapani valitsus nõudis, et Jaapani autotootjad viiksid läbi oma ülevaatuspraktikate uurimise pärast seda kui Nissan oli sarnase skandaali tõttu sunnitud tagasi kutsuma 1,2 miljonit autot ja lõpetama kohalikes tehastes tootmise.

Subaru rõhutas, et nende inspektorid käisid õppeprogrammis ja neil olid oskused töö läbi viimiseks, kuid neil puudus ametlik sertifikaat selle tegemiseks. Seni on selgusetu, kas praktika võis mõjutada sõidukite ohutust.

"Oma klientide ohutuse pärast muretsema panemine ja nende meelerahu rikkumine ei ole miski mida tohiksime teha," lausus Subaru president Yasuyuki Yoshinaga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: