Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Keskkonnaministeerium ootab Venemaalt infot Krasnõi Bori jaamast jäätmete lekkimise kohta

Foto: Rostislav Koshelev/TASS/Scanpix

Soome Yle uudiste andmeil lekib Peterburi lähedal Krasnõi Boris juba eelmisest nädalast nafta- ja keemiajäätmete hoidla. Eesti keskkonnaministeeriumil pole veel kindlaid andmeid, kas info lekke kohta vastab tõele.

Venemaa senine teave on olnud vastandlik ning riigi peaprokurör Juri Tšaika käskis Peterburi prokuratuuril Krasnõi Bori polügooni kontrollida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Krasnõi Bori jäätmehoidla asub Eesti piirist veidi enam kui 150 kilomeetri kaugusel. Võimalikud lekked satuvad hoidlast Neeva jõkke ja jõe kaudu Soome lahte.

Keskkonnaministeeriumi väitel puudub seega otsene mõju Eesti vetele, näiteks Peipsi järvele või Narva jõele. Keskkonnaministeerium ootab enne edasiste sammude astumist ära Venemaalt tuleva info.

"Me oleme teadlikud sellest, et selline objekt on olemas. Ja on olnud varasemalt ka teateid selle kohta, et see objekt on ohtlik, et sellel objektil võivad tekkida reostusjuhtumid, mis on põhjustatud liigsetest sademetest või sellest, kui vihma sajab väga palju või lumi sulab väga kiiresti, mille tagajärjel objektil olevad ohtlike jäätmete hoidmisega seotud ehitised või mahutid täituvad liigse veega ja võivad hakata siis üle ääre ajama erinevaid keskkonnale ohtlikke aineid ja ühendeid," rääkis ministeeriumi mereosakonna juhataja Rene Reisner.

"Täna meile teadaolevalt tegeletakse ka Vene poolel sellega, et kindlaks teha, kas üldse mingisugune leke on ja kui suur on tõenäosus, et sealt midagi suurt ja olulist võib hakata välja lekkima," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: