Medvedev: Vene õiguslikke vastusamme Litvinenko raportile ei tule

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Hotell Millennium, kus 2006. aasta novembris mürgitati Aleksandr Litvinenko Autor/allikas: Ben Stanstall/AFP/Scanpix

Venemaa ei vasta õigusliku abinõuga Suurbritanniale hiljuti avaldatud raporti tõttu endise FSB töötaja Aleksandr Litvinenko tapmise suhtes ja ei anna sellele õiguslikku hinnangut, sest raport pole ametlik ja sel puudub väärtus, ütles peaminister Dmitri Medvedev.

"Te mainisite ühe ekskohtuniku mingit raportit, mille - ma heitsin sellele huvi pärast pilgu - pea iga peatükk ja lõik algavad sõnaga "arvatavasti". Mida on siin kommenteerida? See on mitteametlik raport erruläinud inimeselt, kes esitab isikliku hinnangu," ütles Medvedev usutluses telekanalile EuroNews.

Tema sõnul võib ka Venemaa kirjutada või lasta ekskohtunikel või akadeemikutel kirjutada sellised raporteid või valmistada ette teatud pabereid. Neil puudub igasugune väärtus ja seetõttu ei tule sellele mingit reaktsiooni, lausus peaminister.

Kogu loo juures on tema sõnul kahetsusväärne, et Briti pea- ja välisminister kommenteerivad raportit, kus kasutatakse ohtralt sõna "arvatavasti". "See meenutab nõiajahti. Kui see kõik läbi saab, jäägu see kommenteerijate südametunnistusele."

Igasuguste õiguslike sammude astumiseks on see "lihtsalt naeruväärne", sõnas Medvedev. "Meil ei ole seda vaja ja Venemaa ei kaeba kunagi ühtegi riiki kohtusse rumalate võltsingute või naljakate filmide eest."

Endine Briti kohtunik Robert Owen avaldas 21. jaanuaril Litvinenko surma asjaolude väljaselgitamiseks algatatud avaliku juurdluse tulemused ja teatas, et FSB operatsioonile Litvinenko tapmiseks andis ilmselt heakskiidu president Putin.

Litvinenko mürgitati radioaktiivse polooniumiga 1. novembril 2006.

Moskva on alati eitanud seotust Litvinenko surmaga ning on keeldunud tunnistamast kahtlusalustena Andrei Lugovoid ja Dmitri Kovtuni. Suurbritannia nõuab mõlema väljaandmist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: