Rainer Vakra: Nõmmel toimunud metsaraie päädis väärteomenetlusega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Riigikogu keskkonnakomisjon esimehe Rainer Vakra kinnitusel näitas hiljuti Nõmmel toimunud lageraie üheselt, et linnametsadesse ei sobi need puude langetamise reeglid, mis kehtivad põlismetsades.

"Rännaku puiestee juhtum, kus hiljuti raiuti maha üle poole hektari metsa, sunnib metsaseadust muutma nii, et linnas asuvates parkmetsades ja põlislaantes ei antaks enam raielubasid ühe regulatsiooni alusel," lausus Vakra.

"Tänaseks on keskkonnainspektsioon alustanud Rännaku puiesteel toimunud puude maharaiumise osa väärteomenetlust, sest rikutud on metsamajanduse nõudeid," lisas endine Nõmme linnaosavanem.

Samas võimaldas tänane seadus teha tiheasustusega Nõmmel paikneval kinnistul hooldus- ja uuendusraiet, mille tagajärjel võeti suur tükk metsa maha.

"See seaduseauk tuleb kiirelt kaotada. Tegutsen selle nimel, et riigikogu viiks juba lähikuudel metsaseadusesse vajalikud parandused, et enam ei saaks seaduse mõttest mööda hiilida," märkis Vakra.

Riigikogu keskkonnakomisjon koguneb antud teemat arutama lähinädalatel.

Hiljuti jahmatas Nõmme elanikke Pääsküla rabametsas tehtud raietööd. Nimelt langetati eelmisel nädalal Nõmmel, Rännaku puiesteel raieloa alusel männimetsa ja omanike sooviks on rajada sinna maju. Siiani on Tallinna linn detailplaneeringust keeldunud põhjusel, et tegu on rohealaga.

"Kui tegemist on metsamaaga ja raieküpse metsaga, siis omanikul on õigus sinna raiet kavandada, keskkonnaamet hindab seda ja tõesti, keskkonnaametil ei ole alust keelduda raiete lubamisest, kui tegevus on õigusaktidega kooskõlas," ütles keskkonnaameti metsaosakonna juhataja Jaanus Kala.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: