FSB teatas, et pidas Moskvas kinni "Ukraina spiooni" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1475483151000 | amCalendar}}
Helikopter FSB peahoone kohal Moskvas.
Helikopter FSB peahoone kohal Moskvas. Autor/allikas: Dmitry Serebryakov/AFP/Scanpix

Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) teatas, et pidas Moskvas kinni "Ukraina sõjaväeluure kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko", kes väidetavalt kogus teavet Venemaa relvajõudude tegevuse kohta.

Šuštšenko töötab 2002. aastast reporterina Ukraina uudisteagentuuris Ukrinform.

Viimase teatel töötas Šuštšenko viimasel paaril aastal Pariisis ning viibis möödunud nädalal Moskvas eravisiidil, kuid läks reedel kaduma ning ilmus seejärel välja Vene vanglas.

"FSB pidas Moskvas luuramisel kinni Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko," edastas FSB Interfaxile esmaspäeval.

Ametkond märkis, et Ukraina kodanik kogus eesmärgistatult relvajõudude ja rahvuskaardi tegevusest riigisaladusena klassifitseeritud andmeid, mille lekkimine välismaale võib kahjustada riigi kaitsevõimet.

Suštšenko viibis Venemaal ajakirjaniku akrediteeringuta

Luuramissüüdistusega kinni peetud Ukraina kodanik Roman Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna, ütles Venemaa välisministeeriumi teabe- ja meediaosakonna esindaja.

"Suštšenko viibis Venemaal ilma välisministeeriumi akrediteeringuta, mis antakse kõikidele Venemaal töötavatele välismaistele korrespondentidele," ütles ajakirjanikele välisministeeriumi esindaja, märkides, et Suštšenko ei ole sellise akrediteeringu saamist taotlenud.

Välisministeerium rõhutas, et kui ta kavatseb tegutseda Venemaal ajakirjanikuna, on ta kohustatud seda tegema. "Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna," lisas ministeerium.

Ukraina nõuab Suštšenko vabastamist

Ukraina välisministeerium nõuab konsulite lubamist Venemaal kinnipeetud Ukrinform korrespondendi Roman Suštšenko juurde, samuti tema viivitamatut vabastamist.

"Nõuame, et Venemaa tagaks ukrainlase õigused ja lubaks vastavalt Venemaa rahvusvahelistele õiguslikele kohustustele otsekohe Ukraina konsuli tema juurde, samuti vabastaks ta viivitamatult ja võimaldaks tal takistamatult kodumaale naasta," seisis välisministeeriumi teates.

"Oleme sügavalt nördinud, et Venemaale lähisugulastele külla sõitnud Ukraina ajakirjanik väljamõeldud "luuramis"-süüdistuse aluse kinni peeti. Peame seda järjekordseks näiteks sellest, kuidas Venemaa kasutab Ukraina vastu peetavas hübriidsõjas poliitilisi pantvange," edastas ministeerium.

Moskva Lefortovo kohus võttis Suštšenko 1. oktoobril kaheks kuuks vahi alla. Tema huve hakkab kaitsma advokaat Mark Feigin.

Advokaat ütles, et esitab protesti Suštšenko vahi alla võtmise vastu ning eitas oma kaitsealuse seotust luuretegevusega.

"Suštšenko oli Ukrinformi Pariisi korrespondent, ta on alati tegelenud ajakirjandusega. Kust võisid sellised süüdistused ilmuda, on täiesti arusaamatu," sõnas Feigin.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: