Kirjanikud leiavad, et Kenderi kohtu alla viinud paragrahvi sõnastust tuleks muuta ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kirjanike liidu liikmed tegid avaliku pöördumise, milles leiavad, et kirjanik Kaur Kenderi kohtu alla viinud karistusseadustiku paragrahvi sõnastust, mis käsitleb lapsporno valimistamist, tuleb muuta.

"Seadusandjal tuleks kaaluda "Untitled 12" põhjal kriminaalasja algatamist võimaldanud paragrahvi sõnastuse muutmist nii, et see ei piiraks kunsti- ja väljendusvabadust, aga ennetaks piisava kindlusega tõelisi kuritegusid," märgitakse pöördumises.

Liidu liikmete sõnul võib kirjanike loometeedel kõrvu vaieldamatute õnnestumistega ette tulla ka õnnetuid möödapanekuid. "Küsimus on selles, kas me täna, 25 aastat pärast Nõukogude Eesti lõppu, tõesti soovime, et kirjanduse headuse üle peetakse kohut kellegi teise kui publiku poolt," leiavad kirjanikud.

Kirjanikud tõdesid, et Kenderi tekst, olgugi ärritav, on kultuuriline fakt, kuid kunst ei ole mõeldud alati selleks, et meeldida ning kultuurne jälestus on piisavalt tugev regulatiivmehhanism ega vaja riigi repressiivset tuge.

"Me ei seisa mitte ainult kirjanike väljendusvabaduse, vaid kõigi inimeste sõnavabaduse ja Eesti põhiseaduse eest. Probleemi tuum pole üksikus kohtuprotseduuris või ekspertiisis, vaid ühiskonna põhiväärtustes ja seaduste täpsuses nende väljendamisel ja kaitsel," kinnitasid pöördumises Sveta Grigorjeva, Peeter Helme, Sass Henno, Maarja Kangro, Indrek Koff, Jüri Kolk, Mihkel Kunnus, Siim Nurklik, Meelis Oidsalu, Jaan Pehk, Paavo Piik, Kajar Pruul, Toomas Raudam, Jürgen Rooste, Aarne Ruben, Olavi Ruitlane, Ivar Sild, Triin Tasuja, Mait Vaik, Siim Veskimees, Elo Viiding, Heiki Vilep ja Märt Väljataga.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: