Calais' nn džunglis lammutati viimane hurtsik
![](https://i.err.ee/smartcrop?type=optimize&width=1472&aspectratio=16%3A10&url=https%3A%2F%2Fs.err.ee%2Fphoto%2Fcrop%2F2016%2F10%2F31%2F345354h84b8.jpg)
Esmaspäeval lammutati Calais' migrandilaagri nn džunglis viimane varjualune.
Viimased hurtsikud lammutati esmaspäeva pärastlõunal ning nüüd on endisel laagriplatsil vaid rusud, mis tuleb kokku korjata, vahendasid BBC ja thelocal.fr.
Calais' džunglis elas veel nädal aega tagasi umbes 6000 migranti.
Valitsus püüab migrante tänavatelt ära ajada ning paigutada nad varjupaigakeskustesse üle kogu riigi, kus nad saavad asüüli taotleda.
President Francois Hollande ütles laupäeval, et räpased laagrid on Prantsusmaale sobimatud. "Me ei talu neid enam," ütles ta, kiites nn džungli elanike evakueerimist möödunud nädalal.
Esmaspäeval jätkasid ekskavaatorid džunglisse püstitatud ajutiste hurtsikute lammutamist. Pärast seda, kui lahkuvad migrandid eelmisel nädalal osad hurtsikud põlema süütasid, olid püsti jäänud vaid mõned ehitised.
Umbes 1500 alaealist, kes laagris elasid, paigutatakse ajutiselt lähedalasuvasse konteinerparki, kus majutati perekondi. Võimud ütlesid, et laagri lõunaossa ehitatud kirik ja mošee jäetakse lammutamata seniks, kuni lapsed džunglisse jäävad.
Saatjata alaealiste saatus laagris on tekitanud vaidlusi Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel, kuna mõlemad süüdistavad teineteist suutmatuses pakkuda neile korralikku varjupaika.
Alates oktoobri keskpaigast on britid võtnud džunglist vastu üle 270 lapse, kellest enamikul elavad Suurbritannias sugulased.
Esmaspäeval alustasid töölised ja ekskavaator telkide ja madratsite kokkukorjamist ka Pariisis Stalingradi metroojaama ümbruses, kus umbes 2000 migranti on elanud.
Pariisi linnapea Anne Hidalgo kutsus valitsust sekkuma ja paigutama asüülitaotlejad varjupaikadesse. Hidalgo saatis siseminister Bernard Cazeneuvele kirja, milles tõstis esile "dramaatilist humanitaar- ja sanitaarolukorda Pariisi kirdeosas".
Toimetaja: Merili Nael