Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänemaa liituvad omavalitsused ootavad haldusreformi tegelikku sisu

Läänemaa vallajuhid plaanivad lõpusirgele jõudnud haldusreformi ühinemistega edasi minna ja loodavad, et uus koalitsioon pöörab omavalitsuste piiride asemel senisest rohkem tähelepanu ka reformi sisule.

Lääne-Nigula vallavolikogu esimees Andres Kampmann ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ootab vastust küsimustele, kuidas taastatakse omavalitsuste tulubaas, milline saab olema hariduspoliitika ja koolide rahastamine.

Üks valdadest, kellega Lääne-Nigula liitumiskõnelusi peab, on Kullamaa. Kullamaa vallavanema Jüri Oti sõnul jätkavad ka nemad valitsuse lagunemisest hoolimata liitumisprotsessi.

Kullamaal on pooleli kahed läbirääkimised. Üks võimalus on liituda Lääne-Nigula ja veel kolme Läänemaa vallaga, teine aga liituda hoopis Märjamaa ja Vigala vallaga Raplamaal.

"Meie edasiliikumise tee on praegu selline, et kõigepealt on kuu lõpus rahvaküsitlus, millise poole rahvas valib ja täna on volikogu andnud sellise indikatsiooni, et nad arvestavad kindlasti rahva arvamusega," lausus Jüri Ott.

Ott lisas, et volikogu lõplikku otsust mõjutab lisaks küsitlusele kindlasti ka see, kumb naaber neile lõpuks paremaid tingimusi pakub.

Kullamaa liitumine Märjamaaga tähendaks, et Läänemaa jääb ilma veel 1100 elanikust. Juba varem on teatanud kaks Lõuna-Läänemaa valda, Lihula ja Hanila, et nad liituvad Pärnu maakonnas asuvate naabritega.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: