Pilootide streigid on Lufthansale läinud maksma sadu miljoneid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Ralph Orlowski/Reuters/Scanpix

Lufthansa piloodid jätkasid teisipäeval streiki, kuna kumbki osapool ei ole palgavaidluses järele andnud. 2014. aasta algusest peetud streigid on läinud Lufthansale juba maksma sadu miljoneid eurosid.

Teisipäeval mõjutas streik Saksamaal lühimaalende. Kokku oli kolmest tuhandest graafikus olnud lennust tühistatud 816, vahendas Reuters.

Pilootide sõnul jätkub streik ka kolmapäeval, mil tähistatakse täiendavalt veel 890 lendu. 

Tegemist on juba 15. streigiga alates 2014. aasta algusest. Kulud Lufthansale seoses streikidega üha kasvavad. 

Lufthansa teatel läks eelmise nädala streigi kaks esimest päeva maksma umbes 20 miljonit eurot, kuid varasemad kogemused on näidanud, et streikide mõju tulevastele broneeringutele võivad tuua veel kümneid miljoneid eurosid kulu.

Kepler Cheuvreux analüütikute sõnul ohustavad streigid Lufthansa 2016. aasta kasumi eesmärki, mis on seatud 1,8 miljardi euro juurde.

Kuigi Lufthansa teenis 2015. aastal rekordilise kasumi, teatas ettevõte, et peab kulusid kärpima selleks, et konkureerida lühimaalendudel näiteks Ryanairiga ning pikamaalendudel Emiratesiga. 

Ryanair püüab suurendada turuosa Saksamaal ja on meelitanud kliente oma n-ö päästepakkumisega.

"Töövõitlus on sellistele rivaalidele nagu Ryanair ja easyJet suurepärane võimalus. Nad loodavad pikemaajaliselt säilitada klientide hulka, mille nad on streikide tulemusel saanud," ültes Liberumi analüütik Gerald Khoo.

Lufthansa piloodid teenivad tööstusharu standardite kohaselt hästi. Piloot teenib keskmiselt 180 000 eurot (bruto) aastas. Kõrgeimal palgatasemel olev kapten võib teenida 22 000 eurot kuus.

2015. aastal mõjutasid nii pilootide kui ka salongipersonali streigid 7748 Lufthansa lendu, mis läks ettevõttele maksma 231 miljonit eurot, millest 108 miljonit tuli vähenenud tulevastest reisibroneeringutest.

Lufthansa on kutsunud ametiühinguid üles läbirääkimisi jätkama ja pakkunud, et tõstab palku kahes osas 4,4 protsenti, lisaks oldi valmis ühekordse maksega 1,8 kuu palga väärtuses. Ametiühing tahab aga 3,7 protsendi suurust iga-aastast palgatõusu, mis kataks tagasiulatuvalt viimased viis aastat.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: