Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Toomas Lepp vabanes kinnipidamiselt, TTV vabastas ta ametist

{{1481268715000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Omastamises kahtlustatav Tallinna TV juht Toomas Lepp vabanes reedel kinnipidamiselt, sest prokuratuur ei taotlenud tema vahistamist.

Kolmapäeval pidas keskkriminaalpolitsei kinni Lepa, Tallinna TV toimetaja Mart Ummelase ning KVA Telecom omaniku Valter Kraavi ja tema abikaasa Lea Kraavi, kes on Lepa firma Videomeedia raamatupidaja.

Esialgse kahtlustuse järgi on Toomas Lepp lasknud mitme aasta vältel maksta Tallinna Televisioonil temaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud. Praegu on alust arvata, et sellega on Tallinna Televisioonile tekitatud kahju suurusjärgus paarsada tuhat eurot.

Mart Ummelas vabastati juba kolmapäeval. TTV peatas temaga töösuhte esialgu kuni 15. jaanuarini. Lepp esitas juba kolmapäeval Tallinna TV nõukogu esimehele avalduse juhatuse liikme ametikohalt tagasiastumiseks.

Lepp osales täna telekanali nõukogu koosolekul, kus otsustati vabastada ta ametist ja mitte maksta talle hüvitist, vahendas Postimees.

Toomas Lepp vältis täna ajakirjandusega suhtlemist.

"Toomas Lepp ise ütleb, et ta endal süüd ei näe. Ütleme nii, et otsustamise aluseks oli meil ka tema enda avaldus, aga me kutsusime ta tagasi sellele avaldusele viitamata," selgitas TTV nõukogu esimees Allan Alaküla, kes enda sõnul ei teadnud, et Lepp kasutab firmat, mis tegelikult TTV-le teenust ei osutanud.

Seda, et Toomas Lepa ametist vabastamine tõi TTV-sse suure rõõmupeo, Alaküla ei usu. "Tallinna Televisiooni maine on saanud küllaltki suure kahju ja see ei saa ühtki Tallinna TV patriooti rõõmsaks teha. Ma tõesti arvan, et toimetuses töötavad selle jaama patrioodid," ütles Alaküla "Aktuaalsele kaamerale".

Linnatelevisiooni juhi kohale tehakse avalik konkurss, selle toimumiseni juhib telekanalit praegune ainus juhatuse liige Toomas Raag.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: