Saksa poliitikute sõnul ohustavad Vene häkkerid tuleva aasta valimisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Küberkurjategija varastas USA ametnike andmeid Islamiriigi jaoks.
Küberkurjategija varastas USA ametnike andmeid Islamiriigi jaoks. Autor/allikas: Kacper Pempel/Reuters/Scanpix

Saksa poliitikud hoiatasid, et Vene riigi heaks tegutsevad häkkerid võivad mõjutada Saksamaa üldvalimisi tuleval aastal.

Kantsler Angela Merkeli konservatiivsesse kristlikesse demokraatidesse kuuluv parlamendisaadik Wolfgang Bosbach ütles, et Saksa valimistega võidakse manipuleerida, vahendas BBC.

Bosbachi hoiatust kordas ka Sotsiaaldemokraatliku partei (SPD) välissuhete esindaja Rolf Muetzenich, kes ütles, et "paraku ei saa sellist tegevust välistada ka Saksamaal".

"Ka valimiskampaania ajal tuleb silmitsi seista info moonutamise ja võltslugudega," lisas ta.

Kristlik-sotsiaalse liidu (CSU) siseasjade pressiesindaja Stephan Mayer ütles, et on suur oht, et suurenevad küberrünnakud parteide ja fraktsioonide vastu ning valeinfo levitamise kampaaniad. "Me peame sellega kiiresti tegelema ja varustama end vajalike seadustega," ütles Mayer.

Eelmisel nädalal teatas Saksa siseluure agentuuri juht Hans-Georg Maassen, et viimasel ajal on täheldatud üha agressiivsemat küberluure tegevust. "On viiteid, et püüded mõjutada järgmise aasta Saksa parlamendivalimisi, tugevnevad," rääkis ta. Eriti aktiivne on tema sõnul häkkerite rühmitus Fancy Bear ehk APT28, mida kontrollib tema hinnangul Vene riik.

Venemaad süüdistati möödunud aastal Saksa parlamendivalimiste ajal korraldatud küberrünnakus. Anonüümseks jäänud Saksa julgeolekuametnik ütles, et suure tõenäosusega pärinesid kaks nädalat tagasi WikiLeaksi poolt avaldatud salajased dokumendid just sellest küberrünnakust.

USA süüdistab Vene häkkereid Demokraatliku Partei salajaste dokumentide lekitamises. Venemaa ametnikud on eitanud sekkumist USA presidendivalimistesse ja öelnud, et Lääs levitab Kremli kohta valeinfot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: