Sauga elanikud ei taha Sindi, Tori ja Arega ühineda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaal asuva Sauga valla elanikud hääletasid ülekaalukalt Sindi, Tori ja Arega ühinemise vastu.

Sauga vallas, samuti Sindis, Toris ja Ares lõppes pühapäeval rahvaküsitlus selle üle, kas ühineda üheks omavalitsuseks. Just Sauga vald tõusis esile kõige suurema osalusprotsendi ja ka ülekaalukalt ühinemise vastu hääletamisega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Osales 20,3 protsenti valmisõiguslikest elanikest. Liituda mittesoovijaid on 75 protsenti ja sellel suunal liituda soovijaid on 25 protsenti," selgitas Sauga vallavanem Priit Ruut.

Vallarahvale ei esitatud küsimust, kas nad sooviksid liituda Pärnuga, sest ühinemisläbirääkimised Pärnuga oli volikogu juba varem katkestanud.

"Volikogu peab rahvahääletuse tulemused kinnitama ja siis tuleb otsus teha selle ühinemissuuna osas. /../ Kui nüüd peaks see ühinemissuund meil jätkuma, siis tuleb edasi menetleda nende külade eraldusmissoove," rääkis Ruut.

Omavalitsused, kus volikogu ühinemist ei toetanud, on praeguse seisuga Saarde ja Tõstamaa. Sauga osas otsust veel pole.

Pärnu maavanema Kalev Kaljuste sõnul võtab selles osas seisukoha ühinemiste piirkonnakomisjon.

"Nagu see protseduur ette näeb. Eks me siis kujundame ekspertarvamuse ja suhtleme omavalitsustega edasi, et kuhu suunas neid siis ühendada, sest täna nad ju kahjuks kriteerimi ei täida. Sauga puhul me oleme tegelikult ühe korra eksperthinnangu teinud ja seal on väga loogiline suund Pärnu, sest kogu see toimepiirkond, kus Sauga elanikud toimetavad, on suuresti Pärnu linn," rääkis Kaljuste.

Sauga vallavolikogu hakkab ühinemisteemat arutama 22. detsembril.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: