USA kiirendab sõdurite paigutamist Poola ja Balti riikidesse

{{1481711131000 | amCalendar}}
Poola kaitseminister Antoni Macierewicz ja USA maavägede komandör Euroopas kindralleitnant Ben Hodges pärast kõnelusi Zaganis Lääne-Poolas.
Poola kaitseminister Antoni Macierewicz ja USA maavägede komandör Euroopas kindralleitnant Ben Hodges pärast kõnelusi Zaganis Lääne-Poolas. Autor/allikas: EPA / PAP / LECH MUSZYNSKI

USA on otsustanud kiirendada sõdurite saatmist Poola ja Balti riikidesse seoses praeguse julgeolekuolukorraga regioonis, teatasid Poola ja USA kaitseametnikud kolmapäeval.

Poola kaitseminister Antoni Macierewicz tegi vastava avalduse pärast kõnelusi USA maavägede komandöriga Euroopas kindralleitnant Ben Hodgesiga Zaganis Lääne-Poolas. Regiooni saadetakse USA soomusbrigaad. Teine USA pataljon saadetakse 1. aprillil Poola kirdeossa Orzyszi.

Hodgesi sõnul saabuvad USA sõdurid Saksamaale Bremerhaveni sadamasse 6. jaanuaril ning saadetakse seejärel koheselt Poola, Balti riikidese ja Rumeeniasse.

"Ma olen kindel väga tugevas signaalis, sõnumis, mis sellega saadetakse, et USA ja ülejäänud NATO, on pühendunud heidutusele," ütles ta.

"Mul on hea meel selle üle, mida minu riik teeb ja mul on hea meel koostöö jätkamise üle meie liitlase Poolaga," sõnas Hodges.

NATO juulikuisel Varssavi tippkohtumisel otsustasid liikmesmaad saata alliansi idatiivale neli tuhandemehelist rahvusvahelist pataljoni. Lisaks teatas USA, et Poola saadetakse praegu Colorados asuv soomusbrigaad.

Hodgese sõnul on Poola saadetav soomusbrigaad juba alustanud liikumist oma Colorado osariigis asuvast baasist.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: