Lastekaitse Liit ja advokatuur nõustasid tänavu 147 abivajavat lastega peret

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Lastekaitse Liidu ja advokatuuri koostööprojekti "Hea nõu lastega peredele" raames anti tänavu tasuta juriidilist nõu 147 abivajavat lastega peret, kõige enam vajasid pered nõu hooldusõiguse, suhtluskorra ja elatise teemadel.

Lastekaitse Liidu projektijuht Helika Saar märkis, et sel aastal tasub esile tuua tõika, et kolmandik nõustamistest viidi läbi vene keeles.

"Seega on lastega perede tasuta nõustamine äärmiselt vajalik ja oluline ka vene kogukonnale," märkis ta ja lisas, et tasuta nõustamistega jätkatakse ka tuleval aastal.

Nõustamised toimuvad eesti ja vene keeles liidu büroos eelregistreerimisega igal kolmapäeval ning nõustamine on kõikidele tasuta. Nõustamise teemad on perekonnaõigust puudutavad küsimused, lapse õigused, laste õigused suhetes vanematega, vanemate kohustused suhetes lastega, erinevad peremudelid – õigused ja kohustused, üksikvanema õigused, hooldus, eestkoste, lapsendamine.

Nõustamine hõlmab perekonnaõigusega otseselt seonduvaid õigusvaldkondi, näiteks pärimisõigust. Nõustamisel tutvustatakse ka riigi õigusabi ja pakutavaid võimalusi ning vajadusel abistab advokaat abitaotluste vormistamisel.

Hetkel toimuvad tasuta nõustamised Tallinnas, kuid lisaks on loodud Skype sillad ka Hiiumaa ja Sillamäega liidu kohalike liikmesorganisatsioonide vahendusel.

Koostöös Lastekaitse Liiduga ilmuvad regulaarsed nõuandeartiklid ajakirjas Märka Last. Suure populaarsuse tõttu on need artiklid tõlgitud ka vene keelde. Lisaks on Eesti Advokatuuril lastega perede juriidilise nõustamise rubriik ajakirjas Pere ja Kodu.

„Lastega perede vajadus juriidilise nõu osas on väga suur. Meil on äärmiselt hea meel, et saame läbi tasuta professionaalse nõustamiste aidata neid, kes meie ühiskonnas kaitset ning abi vajavad,” ütles ettevõtmise asutaja, advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

Projekt käivitus üle kuue aasta tagasi ning on aasta-aastalt kasvanud. Aastate jooksul on advokaadid tasuta nõustanud üle 1100 inimese.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: