Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taavi Aas: Arsenali keskuse lugu näeb halb välja

{{1485249100000 | amCalendar}}

Tallinna linnapea ülesandeid täitev Taavi Aas nendib, et Põhja-Tallinnas asuva Arsenali keskuses ilmsiks tulnud Rain Rosimannuse varjatud osalus ja selle kahtlane omandamisviis paneb küsimärgi alla Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse kolimise Arsenali keskusesse. Samas vajavad Aasa kinnitusel Põhja-Tallinna valitsuse töötajad jätkuvalt kaasaegsemaid tööruume.

"Taavi Rõivase juhitud RKAS-i kiirkorras tehtud otsus Arsenali kinnistute müügiks ja Rosimannuse varjatud osaluse ootamatu ilmsiks tulek näeb avalikkuse silmis üsna halb välja," ütles Aas.

"Juba see, et riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon on asunud asja lähemalt uurima, heidab kogu projektile negatiivse varju. Peamiselt jääb õhku küsimus, millal Rosimannus kavatses oma osalusest avalikkust teavitada kui poleks ilmunud vastavasisulist Äripäeva artiklit. Tõenäoliselt ei teaks me seda siiani," lisas Aas.

 "Ühelt poolt vajab Põhja-Tallinna linnaosavalitsus kaasaegsemat töökeskkonda, kuid hetkel tuleb asjasse tuua rohkem selgust, enne kui linn saab Arsenali keskusega läbirääkimisi jätkata. Soovin isiklikult saada rohkem informatsiooni ning ilmselt on vajalik ära oodata ka riigikogu erikomisjoni seisukoht või vähemalt esialgne hinnang 2012. aastal toimunud riigivara kiirkorras müügile,“ nentis Taavi Aas.

"Olen juba palunud Põhja-Tallinna vanemal Arsenali keskuse läbirääkimiste osas hetkeks aeg maha võtta. Juhul kui keskusega toimunud tehingud on korrektsed, ei näe ma probleemi läbirääkimiste jätkamiseks, kuid praegu peab asi saama selgemaks,"ütles Aas veel.

Arsenal keskuse juht: riigikogu komisjoni uurimine on mõistlik

Linna- või riigiametitega asju ajades peab olema topeltkorrektne ning seetõttu on riigikogu korruptsioonikomisjoni algatus uurida Arsenali keskuse müüki igati mõistlik, leiab Arsenal keskuse juht Aadu Oja.

“Meie oleme avatud koostööks ja saame rahuliku südamega kinnitada, et oleme kogu Arsenali ostuprotsessi jooksul teinud kõik korrektselt," ütles Oja.

Ta selgitas, et 2012.a. oli kinnisvaraturu olukord veel üsna raske ning investoreid leida keeruline. "Meie, nagu ka teiste potentsiaalsete huviliste jaoks, oli kogu enampakkumise protsess ja tingimused ette teadmata. RKAS on kinnitanud, et Arsenali kirjaliku enampakkumise tingimused olid tavapärased. Usume, et uurimiskomisjon toob selles osas kinnitust ja me saame taas keskenduda keskuse igapäevasele arendusele," rääkis Arsenal keskuse juht Aadu Oja.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: