Euroopa Parlament kiitis heaks viisavabaduse andmise Gruusiale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Neljapäeval toimunud hääletusel kiitsid Euroopa Parlamendi saadikud heaks ettepaneku anda Gruusia kodanikele õigus ilma viisata Schengeni ala riikidesse reisida.

Viisavabadus jõustub siis, kui jõustub ka uus viisavabaduse ajutise peatamise mehhanism, mille alusel saavad liikmesriigid taaskehtestada viisanõude, juhul kui rände suurenemisel tekib oht avalikule julgeolekule.

Raportöör Mariya Gabriel tunnustas laiapõhjalisi reforme Gruusias ning tänas riigi ametivõime ja kodanikke järjepidevuse ja kannatlikkuse eest.

"Viisavabadus toob Gruusia EL-ile lähemale," lisas ta.

Biomeetrilist passi omavad Gruusia kodanikud saavad õiguse siseneda EL-i 90-ks päevaks 180 päeva pikkuse perioodi vältel äri, turismi või perekondlikel eesmärkidel, kuid mitte töötamiseks.

Viisanõudest vabastamine kehtib Schengeni alal, kuhu kuuluvad 22 EL-i liikmesriiki ja Lichtenstein, Norra ning Šveits. Schengeni alasse ei kuulu Iirimaa, Ühendkuningriik, Horvaatia, Küpros, Rumeenia ja Bulgaaria.

Seadusloome ettepanek peab kehtima hakkamiseks saama veel EL-i Nõukogu heakskiidu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: