USA kehtestas Venezuela asepresidendi suhtes sanktsioonid

Venezuela asepresident Tareck El Aissami.
Venezuela asepresident Tareck El Aissami. Autor/allikas: Marco Bello/Reuters/Scanpix

USA kehtestas sanktsioonid Venezuela uue asepresidendi Tareck El Aissami suhtes, süüdistades teda seotuses rahvusvahelise narkokaubandusega.

Tareck El Aissami lisati USA sanktsioneeritute nimekirja seoses "tähtsa rolliga rahvusvahelises narkootikumite kaubanduses", vahendas BBC.

USA rahandusministeerium väidab, et El Aissami aitab kaasa narkootikumide veole õhu ja mere kaudu. Samuti on ta ministeeriumi hinnangul süüdimõistetud Venezuela narkoparuni Walid Makledi palgal suurte narkosaadetiste kaitsmiseks.

Sanktsioonidega külmutati El Aissami varad USA-s ning keelustati USA-sse sisenemine.

El Aissami nimetati oma ametisse jaanuaris. Ta tõrjus USA väiteid, nimetades neid "imperialistlikuks agressiooniks". Ta ütles, et "tõde on võitmatu".

El Aissamit peetakse valitsevas PSUV parteis mõjukaks isikuks ning president Nicolas Maduro on usaldanud talle mitmed ülesanded, mis tavaliselt kuuluvad presidendile, näiteks ministeeriumite eelarvete määramine ja eraettevõtete sundvõõrandamine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: