Fotod: Rongi ette sõitnud ja koos kaasreisijaga hukkunud autojuht eiras punast foorituld

{{1489336769000 | amCalendar}}

Ida-Virumaal pühapäeva õhtul rongi ette sõitnud autojuht eiras punast foorituld, põhjustades nii enda ja kaasreisija surma.

Pühapäeva õhtul kella 17.30 ajal juhtus raske liiklusõnnetus Kohtla-Järve-Kukruse-Tammiku tee 16. kilomeetril Sompa raudteeülesõidul, kus Elroni reisirongi ja sõiduauto Toyota kokkupõrkes hukkus kaks inimest.

Õnnetuse hetkel viibis autos kaks inimest, kelle isikud on hetkel veel tuvastamisel. Raudteeülesõitu reguleerib valgusfoor, milles õnnetuse hetkel põles punane tuli. Esialgsetel andmetel sooritas Toyota juht möödasõitu autodest, mis punase foori taga rongi möödumist ootasid. Kokkupõrke hetkel sõitis Toyota vastassuunavööndis. Sõiduauto juhi võimaliku joobe tuvastab ekspertiis.

Ida prefektuuri operatiivjuhi Rainet Juuse sõnul on tegemist äärmiselt traagilise sündmusega, mis võinuks jääda olemata.

„Punase fooritule eiramine võib kaasa tuua traagilised tagajärjed, seda nii raudteeülesõidul kui ka asulas ristmikul. Tuletame meelde, et liikluses tuleb olla tähelepanelik ja ettevaatlik, vaid nii saame kindlad olla, et turvaliselt sihtpunkti jõuame,“ sõnas Juuse.

Reisirong liikus Tallinnast Narva suunas ja sai pidama alles sadakond meetrit pärast kokkupõrke toimumist.

Sündmuskohal viibivad politseiametnikud reguleerivad liiklust. Ümbersõit on korraldatud läbi Jõhvi, mööda Kaasiku tee – Tartu põik – Kaare tee – Rakvere tee. Rongiliiklus on hetkel suletud.

Sündmuse täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: