Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kross pakub riigikogu ruumidele ajalooliste Eesti poliitikute nimesid

Eerik-Niiles Kross
Eerik-Niiles Kross Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross tegi juhatusele ettepaneku, et Toompea lossi konverentsi- ja nõupidamisruumidele võiks numbrite
asemel anda ajalooliste Eesti riigimeeste nimed.

Oma kirjas riigikogu juhatusele tõdeb Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Kross, et praegu on ainsad nimedega ruumid Valge saal ja Kalevipoja saal, kuid kõik ülejäänud kannavad numbreid, mis ei seostu mitte millegagi ja nõupidamise toimumiskohta kirjeldatakse selgitustega nagu see ruum Valge saali taga või muul moel.

Nõupidamisruumidel võiks Krossi sõnul olla näiteks sõjaeelsete spiikrite või muude Eesti parlamentarismi ajaloos olulist rolli mänginud isikute nimed nagu Vilms, Tõnisson, Päts, Akel, Rei jne.

"Kindlasti suudab juhatus soovi korral need nimed väja valida. Nimelised ruumid annaksid ka hea orientiiri ruumide vastavaks kujundamiseks ja asjassepuutuvate isikute portreede või selgitavate tekstide kasutamiseks. Kindlasti suudab riigikogu juhatus soovi korral need nimed ise välja valida võl leida viisi näiteks nimekonkursi korraldamiseks," pakub Kross.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: