Vene rahvasaadik: tööajal sotsiaalmeedia kasutamine tuleb ära keelata

Vene rahvasaadik Vitali Milonov.
Vene rahvasaadik Vitali Milonov. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Ühtse Venemaa rahvasaadik Vitali Milonov esitas riigiduumale seaduseelnõu, mille kohaselt oleks sotsiaalmeedia kasutamine tööajal keelatud.

Eelnõu avalikustati riigiduuma veebilehel.

"Tööaja kaotused on väga suured, kuid tööandjatel on sellega väga raske võidelda. Eelnõuga nähakse ette sotsiaalmeedia kasutamise keelamine avaliku sektori organisatsioonides, muude juriidiliste isikute puhul aga tuleks töötajate ligipääsu sotsiaalmeediale reguleerida töölepingu lisatingimuste abil," seisab eelnõu seletuskirjas.

Samuti näeb eelnõu ette, et sotsiaalmeedia kasutajaks registreerimisel tuleb kasutada passis kirjas olevaid andmeid. Milonovi sõnul aitab see võidelda libakontodega.

"Praegusel hetkel võib iga inimene registreerida end teise nime all, nii väljamõeldud nime all kui ka mõne tuttava nime all. Kuid sellisel lehel võib avaldada fotosid, kirjutada teateid, mis kompromiteerivad isikut, kellele see konto justkui kuulub," nenditakse seletuskirjas ja tuuakse välja, et praegusel hetkel pole sellise tegevuse eest vastutusele võtmist ette nähtud.

Lisaks keelatakse eelnõu kohaselt 14. eluaastast noorematel inimestel sotsiaalmeediat kasutada, et alaealised ei satuks "kasvatusraskustega noorte mõju alla".

Milonov on nii Peterburi kui ka riigiduuma rahvasaadikuna paistnud silma äkiliste poliitiliste ettepanekute ning terava sõnakasutuse poolest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: