Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti seadusandjad kutsuvad Assadi abikaasat kodakondsusest ilma jätma

Asma Al-Assad oma abikaasa kõrval ametlikul pildil.
Asma Al-Assad oma abikaasa kõrval ametlikul pildil. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Briti seadusandjad kutsusid valitsust võtma Süüria presidendi Bashar al-Assadi abikaasalt Asmalt Briti kodakondsus, kuna ta on toetanud oma mehe režiimi kuuendat aastat kestnud relvakonfliktis.

Liberaaldemokraatide kõneisik välispoliitika küsimustes Tom Brake süüdistas pühapäeval Asma al-Assadi oma rahvusvahelise profiili kasutamises "barbaarse režiimi kaitsmisel".

"(Välisminister) Boris Johnson on kutsunud teisi riike tegema enamat Süüria suhtes, kuid Briti valitsus võiks öelda Asma Al-Assadile - kas lõpetate oma positsiooni kasutamise barbaarsete tegude kaitsmiseks või jääte kodakondsusest ilma," ütles ta.

Johnson nimetas ajalehes Sunday Telegraph ilmunud artiklis Süüria presidenti "peaterroristiks" ning kutsus Venemaad lõpetama tema toetamine.

Brake'i seisukohta kordas ka valitseva konservatiivse partei saadik Nadhim Zahawi.

Tema sõnul on Asma al-Assad "osa propagandamasinast, mis sooritab sõjakuritegusid".

41-aastane Asma al-Assad, kellel arvatakse olevat Briti ja Süüria kodakondsus, on seisnud oma abikaasa kõrval avalikel üritustel, millel on avaldatud toetust režiimi sammudele opositsiooni vastu.

Asma ja Bashari abiellumisest teatati kuus kuud pärast seda, kui viimane sai 2000. aasta juulis Süüria presidendiks.

Brake ütles, et ta kirjutab siseminister Amber Ruddile, edastades talle liberaaldemokraatide seisukoha, kellel on parlamendis üheksa saadikukohta.

Briti siseministeerium ei ole kommenteerinud, kas valitsus kavatseb Asma al-Assadi vastu samme astuda.

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: