Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa: NATO küberdoktriin ohustab rahu

NATO küberkaitsekeskuse korraldatud suurõppus tänavu aprillis Tallinnas.
NATO küberkaitsekeskuse korraldatud suurõppus tänavu aprillis Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

NATO otsus tunnistada küberrünnakud üheks relvavõitluse vormiks seadustab liidu küberrünnakud võimaliku vaenlase vastu, ütles neljapäeval Vene välisluure (SVR) juht Sergei Narõškin.

"Piirkondlikule ja üleilmsele julgeolekule kätkeb suurt ohtu NATO liitlaste otsus tunnistada küberruum üheks relvavõitluse valdkonnaks. Jutt on NATO küberrünnakute kavandamisest ja sooritamisest võimaliku vaenlase vastu," ütles Narõškin Moskva julgeolekukonverentsil.

"USA peremehemängimine Koreas pingestab olukorda"

Narõškin avaldas ka arvamust, et USA mõõduvõtt Põhja-Koreaga tuumavõimekuses toob kaasa olukorra pingestumise Korea poolsaarel ja võib vallandada raketirünnakud.

"Põhja-Korea on tuumarelva leviku tõkestamise lepingust lahkumise ja ülemäärase innukuse pärast tuumavaldkonnas jõhkra rahvusvahelise surve all. Kuid Pyongyangi antud samm ei erine millegi poolest Washingtoni raketitõrjelepingust lahkumisest," ütles Narõškin.

"Põrkume taas olukorra vastu, kus Jupiterile on lubatud kõik, härg aga kõlbab vaid ohvriks," ütles luurejuht. "Maniakaalne püüd näidata, kes poolsaarel peremees on, võtta tuumavõimekuses mõõtu, toob kaasa vaid pinge suurenemise," sõnas ta. "Relvatäristamine võib provotseerida tõelise sõja ja raketilöökide vahetamise."

Vene välisminister Sergei Lavrov on varem öelnud, et USA raketitõrjesüsteemi THAAD paigutamine Lõuna-Koreasse destabiliseerib regionaalset olukorda ning on ebaproportsionaalne vastus Põhja-Korea tegevusele.

"Korea poolsaare olukorra pingestumine Pyongyangi tuuma- ja raketiprogrammi jätkumise tõttu, samuti Põhja-Koreast lähtuva ohu põhjendusel ebaproportsionaalne USA sõjalise võimsuse suurendamine seal piirkonnas tekitab tõsist muret," ütles Sergei Lavrov kolmapäeval Moskva julgeolekukonverentsil.

"Olukorda äärmiselt kõigutav mõjur on USA raketitõrjekompleksite THAAD paigutamine poolsaare lõunaossa," ütles minister.

THAAD-i vedavad treilerid saabusid kolmapäeva varahommikul kavandatud asupaika Lõuna-Koreas.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: