MTÜ-d esitasid aasta ema kandidaadiks lahutatud viie lapse ema

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kaheksa MTÜ-d, sealhulgas Pärnu naiste tugikeskus ja MTÜ Kodanikujulgus, esitasid aasta ema kandidaadiks viie lapse ema Haini Iloneni, kes vastab põhimõtteliselt Eesti naisliidu kehtestatud reeglitele, välja arvatud tõsiasi, et ta on lahutatud.

Eesti Päevaleht kirjutab, et kandidaadi lahutuse põhjuseks polnud tahtmatus abielu koos hoida, vaid mehe aastate jooksul üha süvenev jõhker vägivald.

Eestis käib praegu arutelu küsimuses, kes väärib aasta ema tiitlit, sest Eesti naisliit peab üheks tingimuseks kindlasti abielus olekut. Samas on suur toetajaskond ka arvamusel, et lapse kasvatamiseks ei pea tingimata abielus olema.

"Me ei esitanud Hainit protestikandidaadiks. Kõik, kes Hainit tunnevad, ütlevad, et paremat kandidaati polekski. Head inimest paned ju tähele," ütles Pärnu naiste tugikeskuse juht Margo Orupõld.

"Kui ma saan emana eeskujuks olla kasvõi ühelegi naisele, kel puudub julgus enda ja oma laste elu väärtuste eest seista, siis aitan ma lähisuhtevägivalla teemat ühiskonnas avalikustada," ütles tänavu aasta ema kandidaadiks esitatud Haini Ilonen.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: