Setomaa valla minek Võru maakonna alla tekitab ettevõtjates vastumeelsust

Foto: Jürgen Randma

Kuigi praeguseks on selge, et Setomaa vald tuleb, pole kaks Põlva maakonna Setomaa omavalitsust rahul riigi plaaniga liita loodav Setomaa vald Võru maakonna alla.

Enim on mures ettevõtjad, kelle sõnul on uues maakonnas raske pildile pääseda ning uusi suhteid luua, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haldusreformi seaduse järgi peaks loodav omavalitsus kuuluma sellesse maakonda, millises maakonnas elab enim uue omavalitsuse elanikke.

Põlvamaale jäävates Värska ja Mikitamäe vallas elab kokku 2356 inimest, Võrumaale jäävates Meremäe vallas ning Luhamaa nulgas aga pisut üle 1200 elaniku.

Selle järgi peaks loodav Setomaa vald hakkama tulevikus kuuluma Põlvamaa alla, ent valitsuses on otsustatud, et uuest vallast saab Võrumaa osa.

Värska vallavolikogu esimees Vello Saar ütles, et maakonna vahetus ei saa väga kerge olema. "Tekivad nii-öelda väljakujunenud võrgustike ja suhtlus poole pealt uued olukorrad. Mina pean tunnistama, et ega ma ettevõtjana Võru maakonnas väga palju ettevõtjaid ei tunne."

"Tavainimese jaoks ma arvan, et ei ole väga oluline, kas seal kirjaümbriku peal on aadressiks Põlvamaa või Võrumaa," lisas ta.

Riigihaldusministri sõnul pole maakondliku kuuluvuse küsimus veel lõplikult paika pandud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: