Turu linn soovib Londonist lahkuvat EL-i ravimiametit enda juurde

Turu toomkirik.
Turu toomkirik. Autor/allikas: Yle

Soome linn Turu on otsustanud esitada taotluse, millega soovitakse olla praegu Londonis paikneva Euroopa Ravimiameti (EMA) uueks asukohaks. Linnavalitsus esitas reedel vastava ametliku taotluse Soome sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumile.

Euroopa Liit töötas mai lõpus välja kriteeriumid, mille alusel saavad liikmesriigid taotleda seni Suurbritannias asuvate EL-i ametite enda riiki paigutamist. Põhjuseks on Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust ning Euroopa Ravimiamet (EMA) ja Euroopa Pangandusjärelevalve (EBA) peaksid olema võimelised uutes asukohtades täismahus töötama hiljemalt 2019. aasta märtsis.

Plaani kohaselt annab Euroopa Komisjon liikmesriikide taotlustele hinnangu septembri keskpaigaks ning EL-i ministrid teevad otsuse oktoobris. Hääletatakse nii kaua, kuni selgub kaks finalisti ning võitjat peab toetama enamus liikmesriikidest.

Ravimiameti näol on tegu EL-i suuruselt kolmanda ametiga, kus töötab 900 inimest.

Turu linnaplaneeringute juht Pekka Sundman märkis Yle teatel, et linnal on ravimiameti asupaigaks kandideerimiseks tugevad argumendid. Näiteks pool Soome ravimitootmise ja diagnostika valdkonna töökohtadest asub Turu piirkonnas. Ka Soome tervishoiuvaldkonna arenduskeskusel Fimea on Turus suur esindus.

"Turu linnas tehtavat ravimiarendust tuntakse üle kogu maailma. Ravimiarendus ja diagnostika on ka Turu Ülikooli ja Åbo Akadeemia strateegilisteks valdkondadeks," selgitas ta.

Väidetavalt on lisaks Soomele kahe EL-i ameti enda juurde toomisest huvitatud umbes pooled liikmesriigid.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: