Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pomerants: pärast USA taandumist kliimaleppest võtab juhtrolli Hiina

Keskkonnaminister Marko Pomerants ütles, et pärast USA taandumist Pariisi kliimaleppest, võtab juhtrolli selles küsimuses Hiina.

Kliimaleppest taandumiseks kulub Trumpil neli aastat ja kindlasti tuleb see aeg keeruline. Muu hulgas haaravad nüüd juhtrolli hiinlased. "Raha jääb nüüd üldises potis vähemaks," tõdes Pomerants, pidades silmas, et USA lubas rahastada väikesi riike, kes nüüd Trumpi otsusest kõige rohkem kannatavad, kirjutas Eesti Päevaleht.

"USA presidendi Barack Obama lubadus oli kolm miljardit dollarit kliimarahastamisse," tuletas Pomerants meelde. "Aga mis Trumpi puudutab, siis soojaks läheb nendel ikka samamoodi. Nii see asi ei ole, et kokkuleppes ei osale ja temperatuur ka ei tõuse. Saab näha, kuidas ja millist trotsi näitavad üles osariigid. Näiteks New York ja California, kus kliima on väga soojenenud," ütles Pomerants.

Euroopas pole küsimus selles, kas oleme Pariisi leppega seotud või mitte, vaid eesistumise kontekstis on arutlusel konkreetsed seaduseelnõud,” märkis Pomerants. Ta nimetas näiteks kasvuhoonegaasidega kauplemise moderniseerimist ja kohustuste jagamise regulatsiooni väljaspool kauplemissüsteemi – transpordis, põllumajanduses, elamumajanduses, jäätmemajanduses.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: