Lasnamäe McDonald'sis hirmutavad agressiivsed noored külalisi ja töötajaid

Lasnamäe McDonald's on hädas külastajaid ja töötajaid hirmutava noortekambaga.
Lasnamäe McDonald's on hädas külastajaid ja töötajaid hirmutava noortekambaga.

Lasnamäel Mahtra tänaval asuv McDonald's on hädas agressiivsete noortega, kes ropendavad valjuhäälselt, loobivad laiali prügi, tüütavad nii söögikoha külastajaid kui töötajaid ja rikuvad nende vara. Söögikoht tegi Lasnamäe linnaosavalitsusele olukorra kohta kaebuse.

McDonald'si Balti regiooni finantsjuht Gints Vildavs kirjutas Lasnamäe linnaosavalitsusele läkitatud kaebuses, et ettevõte on hädas noortekambaga, kes istub hommikust õhtuni söögikohas sees või väliterrassil, võttes ära ruumi klientidelt, kes sööma tahavad tulla, kirjutab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Vildavsi väitel peavad noored end üleval lärmakalt ja vulgaarselt, rõvedalt ropendades, joostes mööda söögisaali, rikkudes ruumides olevat vara ning söögikoha mainet.

Söögikohas tegutseb küll ka turvamees, kuid tema viibib kohal vaid mõned tunnid päevas ning tema jõust üksi jääb terve kamba rahustamiseks väheks. Ette on tulnud ka ohtlikuks kiskunud olukordi, mil välja on tulnud kutsuda politsei.

"Paljud külastajad ja töötajad ei tunne end turvaliselt. Selle tulemusel kannatab meie äri," tunnistas Vildavs linnaosavalitsusele saadetud kirjas.

Korduvad politseiväljakutsed

Politseist teatati portaalile, et neil puudub statistika Mahtra McDonald'sisse tehtud väljasõitude kohta, ent mööndi, et probleem on olemas.

"Selge on, et alaealised kogunevad seal, on lärmakad ja ei lase teistel külastajatel meeldivalt aega veeta. Suvisel ajal kogunevad noorukid terrassile, mõned neist suitsetavad ja tarvitavad ka alkoholi," kirjeldas Tarvo Handsmitt PPA Ida-Harju politseijaoskonnast.

Maikuus kogunes Lasnamäe linnaosavalitsuses ka ümarlaud sel teemal, millest võtsid osa linnaosa ametnikud, politseinikud ja söögikoha esindajad.

30-päine kamp kolme-nelja juhtoinaga

McDonald'si kirjeldusel koosneb noortekamp umbes 30 alaealisest, kel on kolm-neli ninameest. Ümarlaual lepiti kokku, et politsei teeb söögikohta pistelisi visiite, jõud ühendatakse Lasnamäe noortekeskusega ja püütakse luua sotsiaalseid töökohti spetsiaalselt noortele, et neile rohkem sisukat tegevust pakkuda. McDonald's ise plaanib aeg-ajalt tasuta wifi kinni keerata, et noortekampa eemale peletada. Söögikoht loodab politsei ja kohaliku omavalitsuse abile.

Kohalikud elanikud näevad otsest seost Raadiku tänavale kerkinud sotsiaalmajadega, kust tegevusetud noored söögikohta terroriseerima tulevad.

Linnaosavalitsus möönab seda. "Kindel seos on, me ei eita seda. Probleem on olemas, paljud alaealised ei käi koolis," tõdes Lasnamäe linnaosa pressiesindaja Olga Nigrovskaja.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: